Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Software » Verplicht reclame kijken door patent Microsoft

Verplicht reclame kijken door patent Microsoft

Dinsdag 13 februari 2007 07:00 door Jeroen Reumkens
Bron: PCMWeb, Views 3071, Reacties (17)

Microsoft heeft patent aangevraagd voor technologie waarmee het gebruikers kan dwingen om naar online advertenties te kijken. De technologie zal allerlei testen uitvoeren om te controleren of de gebruiker de advertentie daadwerkelijk bekeken heeft.

Er zijn verschillende mogelijkheden hoe men de gebruiker wil verplichten naar de advertentie te kijken. Één voorbeeld is het plaatsen van een zin in de advertentie, en de gebruiker vervolgens een vraag hierover te laten beantwoorden. Een ander voorbeeld is gezichtherkenningssoftware, zo kan gecontroleerd worden of de gebruiker daadwerkelijk naar de advertentie gekeken heeft.

Wanneer de gebruiker niet naar de advertentie heeft gekeken of de vraag foutief beantwoord heeft, heeft de software de mogelijkheid om het programma of zelfs de hele computer af te sluiten.
Wanneer de gebruiker de test echter goed doorstaat, wat dus wil zeggen dat je de advertentie ook daadwerkelijk bekeken hebt, ontvangt de gebruiker geld van Microsoft voor de moeite.

Het idee achter het patent is dat door deze nieuwe technologie Amerikaanse scholen iets extra's kunnen verdienen door hun leerlingen verplicht reclame te laten kijken.

Er zijn 17 reacties

Geen Avatar
Belachelijk, hoezo ik heb geld dus wil kinderen verplicht naar mijn advertentie laten kijken. Waneer deze software uitkomt en deze komt in handen van de porno industrie. Dan kun je dus kleine kinderen verplichten om naar porno te kijken anders sluit de pc af.

Gekker hoeft het voor mij niet te worden
Avatar
offlineMartijnGP, ICT-liefhebber, 13 Feb 2007, 07:10
1
En dan, komt er daar een nieuw uur voor op die scholen of wat? Krijg je dit.. "Wat hebben we het 8e uur?" "Reclame van Microsoft kijken".. Wat is dit verschrikkelijk belachelijk. 'Zodat ze wat geld kunnen verdienen'. Als MS dan eens het geld terugstort wat ze van deze mensen afgetroggelt hebben, dat zou veel beter zijn. Daarbij heeft dit geen enkele zin voor wat er dan ook reclame maakt in die advertenties. Ik zou wat er dan ook in staan namelijk enorm gaan haten.
MartijnGP heeft dit bericht gewijzigd op 13-02-2007 om 07:36.
Geen Avatar
Hahaha dit is werkelijk het debielste idee wat ik in jaren heb gelezen. (lol) Ten eerste is het niet patentwaardig. Het is gewoon een soort overhoring die we al eeuwen kennen van school en cursussen. Ten tweede: Ik vind dat je als school leerlingen niet verplicht reclame door de strot mag douwen om er zelf je zakken mee te vullen. Leerlingen hebben wel wat beters te doen (educatie?) :)




Geen Avatar
Microsoft is al goed bezig met "Windows Live Messenger"krijg je ook steeds een reclame te zien,zo zie je maar.
Avatar
offlineKing, ICT-liefhebber, 13 Feb 2007, 10:50
0
Tja, dat bedrijven de gekste manieren gaan verzinnen om reclames aan de man te brengen is niet zo vreemd. Dat is het gevolg van een inkomstenmodel dat door Google groot is geworden, namelijk de meeste zaken gratis aanbieden en je inkomsten uit reclame halen.

Consumenten willen tegenwoordig alles gratis hebben, keerzijde is dat je dan wat meer reclame voorbij ziet komen. Overigens is het gedwongen bekijken van reclame niet iets heel geks hoor, je komt het overal tegen. De meeste DVD's hebben vooraf ook stukjes die je niet kunt skippen.

Dat leerlingen gedwongen worden om reclame te kijken blijft in dit verhaal altijd nog een keuze van de school. Dat kinderen dan verplicht porno moeten kijken slaat natuurlijk kant nog wal, dat zullen scholen nooit toestaan.

Verder twijfel ik ook ernstig aan de beweegredenen achter deze techniek, ik ben het ermee eens dat je kinderen niet verplicht naar reclames moet laten kijken tijdens lestijd. Maar deze techniek gaan we vast wel terugzien in meer vormen.
Avatar
ik denk niet echt dat dit te realiseren is .. je kunt mensen moeilijk dwingen om reclame te maken.. echt.. microsoft is soms zooo grappig :P ik stap dan wel over naar een ander besturingsprogramma, mocht het ooit zover komen =/
Avatar
offlinefozzybear, ICT-professional, 13 Feb 2007, 11:42
1
Hehehe (lol) de Spaanse Inquisitie is er niets bij. Big Bill is watching you so watch the advert. <DANGER MODE>Nou ben ik wel eens de fout ingegaan door op een bepaalde manier iets over reclameinkomsten van bepaalde sites te zeggen dus dat doe ik maar even niet.</DANGER MODE> <HAPPY MODE> Niemand dwingt ons naar reclame te kijken, bedrijven hebben het goed met ons voor</HAPPY MODE> And pigs do fly (if they only had wings).
Avatar
offlinegoathegod, ICT-liefhebber, 13 Feb 2007, 14:34
0
Dan stap ik nog snel over na Mac
Avatar

Quote:

Wanneer de gebruiker niet naar de advertentie heeft gekeken of de vraag foutief beantwoord heeft, heeft de software de mogelijkheid om het programma of zelfs de hele computer af te sluiten.


Klinkt als ransomware zo. :@

Kunnen er nog meer leraressen aangeklaagd (voor 40 jaar) worden in de USA voor het tonen van porno pop-ups.
Avatar
offline^ni3ls, ICT-liefhebber, 13 Feb 2007, 16:13
0
Dit word dus DE mogelijkheid voor linux begrijp ik :lol:
Avatar
offlinexenon, ICT-liefhebber, 13 Feb 2007, 16:25
0

Quote:

Op 13-2-2007 16:13 schreef ^ni3ls:
Dit word dus DE mogelijkheid voor linux begrijp ik :lol:


Nu alleen nog DirectX10 voor linux :)
Avatar
MMM weer legaal spam door iedereen laten bekijken!

En we hebben al zo last van die pop-up vensters :'( en daar gaat microsoft in zee!!

Mijn ideetje geef Windows Vista + reclame gratis (of een korting) als je de reclames wilt zie, en als je niets wilt zien moet je gewoon betalen :p!!

Avatar
offlineCeme45, ICT-liefhebber, 13 Feb 2007, 17:50
1
Reclame is al niet leuk, als je dan nog wordt gedwongen om naar reclame van een bepaald bedrijf te kijken, wordt je er toch zo ziek van dat je juist niet bij dat bedrijf gaat kopen? Aan de andere kant, als ik goed betaald wordt, wil ik best even reclame kijken :P
En zoals al is gezegd, willen ze soms hier een speciaal lesuur van maken? Of alleen als er dan een film wordt gekeken of zoiets? Er zijn ook wel andere manieren om aan geld te komen denk ik (misschien kunnen ze de mogelijke ontwikkelingskosten voor dit doneren :P).
En als er dan gebruik zou worden gemaakt van gezichtsherkenningssoftware, kunnen alle scholen meteen een webcam +software kopen? En dan zeker zeggen:'geen zorgen, de kosten haal je er (over 5 jaar) wel weer uit'.
Geen Avatar
offlineBoxman, ICT-professional, 13 Feb 2007, 18:14
1
Pardon? Als een of ander bedrijf denkt mijn pc af te mogen sluiten omdat ik niet naar hun (*&#@$(*-reclames kijk, kunnen ze een dikke aanklacht verwachten. Ik vind dat dat in de buurt komt van hacken, een ander die controle heeft over je computer. Je computer is van jou, internet is van iedereen, dus het kan er lijkt mij onmogelijk doorheenkomen dat Microsoft denkt dingen te kunnen VERPLICHTEN op een vrij iets.

Edit// om meteen maar even te relativeren: het is maar een patent. Ze hebben de technologie, nou mooi, leuk en aardig. Maar zullen ze het ooit mogen gebruiken? I don't think so.
Boxman heeft dit bericht gewijzigd op 13-02-2007 om 18:17.
Avatar
offlinefozzybear, ICT-professional, 14 Feb 2007, 00:08
1

Quote:

Maar zullen ze het ooit mogen gebruiken? I don't think so.


In het artikel worden niet voor niets die scholen genoemd, als MS een berg noodlijdende schooltjes in het Zuiden van Noord-Amerika gratis windows pcs geeft en de kindertjes moeten verplicht reclames kijken dan is dat in Amerikaanse ogen helemaal ok. Terwijl Amerika geld heeft om Irak een lesje te leren verkeert het Zuiden van het eigen land in een staat die sterk op een een derde wereld land lijkt.
Avatar

Quote:

Op 13-2-2007 16:25 schreef xenon:
[...]

Nu alleen nog DirectX10 voor linux :)


Uiteraard. :D
Geen Avatar
offlineRobinair-NA1, ICT-professional, 14 Feb 2007, 20:19
1
We moeten niet vergeten dat het hier over een commercieel bedrijf betreft, dat alleen maar een patent heeft aangevraagd.
Zo kunnen zij dit idee beschermen en als het in de toekomst verwerkelijkt wordt, hebben zij het recht om het uit te voeren.
Maar ik spreek het niet goed, ik haat reclame's zelf ook namelijk.
Robinair heeft dit bericht gewijzigd op 14-02-2007 om 21:56.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: