Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Gaming » Grand Theft Auto IV komt uit voor de PC

Grand Theft Auto IV komt uit voor de PC

Woensdag 6 augustus 2008 18:45 door Sander
Bron: Techzine Redactie, Ingezonden door rob96, Views 3376, Reacties (32)

Onlangs was er een grote discussie over het feit of Grand Theft Auto IV wel naar de PC zou komen. Er werden verscheidene dingen gespeculeerd, maar Rockstar Games heeft vandaag officieel bekendgemaakt dat Grand Theft Auto IV ook in de winkels komt te liggen voor de PC.

In de Verenigde Staten moet het spel zijn intrede gaan doen op achttien november en de Europeanen moeten iets langer wachten. In Europa zal het spel namelijk officieel gelanceerd gaan worden op 21 november.

Grand Theft Auto IV is eerder al gelanceerd, maar de game was echter alleen maar verkrijgbaar op de Xbox 360 en de PlayStation 3. De release van deze game zorgde voor massale verkoopcijfers en Grand Theft Auto IV brak verschillende records toen de game eenmaal beschikbaar was. De game zorgde zelfs in één dag al voor een recordomzet, want in één dag werd er een omzet gedraaid van 310 miljoen dollar.


Henk Hoogendoorn, managing director bij Take Two Interactive, denkt niet dat de PC-versie een groter succes zal zijn dan de versie die bestemd is voor de Xbox 360 en de PlayStation 3. Henk Hoogendoorn verwacht zelfs dat de PC-versie minder succesvol zal zijn. Volgens hem gebeurde exact hetzelfde met GTA-series die eerder uitgebracht zijn. Volgens Henk Hoogendoorn is Grand Theft Auto IV wel een pluspunt voor het assortiment aan games dat voor de PC beschikbaar is.

De man achter Rockstar Games, Sam Houser, laat het volgende weten over de komst van Grand Theft Auto IV naar de PC: "Het gehele team heeft hard gewerkt om te zorgen voor een goede spelervaring op de PC. De game ziet er schitterend uit en speelt geweldig. We kunnen niet wachten om mensen dit spel te laten spelen."

Er zijn 32 reacties

Avatar
offlinehotdog92, ICT-liefhebber, 6 Aug 2008, 18:50
0
Ik ben erg blij met deze aankondiging en ik ben heel benieuwd hoe de versie het qua gameplay zal doen op de PC ten opzichte van GTA IV op de console. Voor de meeste mensen die geen console hebben, maar wel een redelijke PC zal dit een enorm mooi bericht zijn. ;)
hotdog92 heeft dit bericht gewijzigd op 06-08-2008 om 18:53.
Avatar
offlineGunner, ICT-professional, 6 Aug 2008, 18:51
0
Ik had het niet zo snel verwacht en eindelijk komt er een einde aan de speculaties. Jammer voor de pc-gamers dat het nieuwe er inmiddels al een tijdje vanaf is.
Geen Avatar
Woei, eindelijk.
Het was natuurlijk te verwachten, maar ik ben wel blij dat het nu officieel is. Ben wel benieuwd naar de systeemvereisten.

Nu kan ook doe lawaaidoos van een XboX360 de deur uit, die is accuut overbodig geworden :)
Geen Avatar
offlinemfb, ICT-professional, 6 Aug 2008, 18:56
0
Een goede stap, GTA speelt veel beter op de PC. :)
Avatar
offlineGunner, ICT-professional, 6 Aug 2008, 19:01
0

Quote:

Op 06-8-2008 18:56 schreef mfb:
Een goede stap, GTA speelt veel beter op de PC. :)
Dat is een mening, geen feit.
Avatar
offlinemaverick36, ICT-liefhebber, 6 Aug 2008, 19:06
1
Feit ofniet, Ik geef hem geen ongelijk ;)

Ik ben zeer blij met dit nieuwsbericht,
Eindelijk duidelijkheid!

Als GTA IV voor de pc uitkomt zal het ook
de eerste keer zijn dat ik hem speel. Kan niet wachten :P
Geen Avatar

Quote:

Op 06-8-2008 19:01 schreef Gunner:
[...]Dat is een mening, geen feit.

Wel een mening die door heel veel PC gamers wordt gesteund. Dergelijke spellen horen gewoon thuis op een PC, niet op een console. Character movement en aim gaan nou eenmaal beter met een keyboard/muis. Of is er een andere reden dat alle grote gamecompetities voor FPS-en op een PC gespeeld worden ?

Over je opmerking dat het nieuwe er wel vanaf is : er zijn denk ik genoeg mensen die het nog niet eens (veel) gespeeld hebben in afwachting van een PC versie. Daarnaast heb ik om mij heen genoeg mensen gezien die bijvoorbeeld Vice City ieder jaar wel weer opnieuw zijn gaan spelen. Ik speel spellen omdat ik het een leuk spel vind, niet omdat het een nieuw spel is.
Avatar

Quote:

Op 06-8-2008 18:56 schreef mfb:
Een goede stap, GTA speelt veel beter op de PC. :)
Vind ik persoonlijk niet, GTA was altijd gemaakt op PS,PS2,PS3. Het speelt gewoon ook lekkerder op een console dan PC (behalve dat je zot kan tweaken met pc :D)
Avatar
offlineSir_Hendro, ICT-professional, 6 Aug 2008, 19:07
1
Ik heb heel lang zitten twijvelen om weer een 360 te kopen speciaal voor GTA4 maar ik wilde dit eigenlijk niet echt. Ik ben super blij dat hij eindelijk naar de PC komt. Ik heb hem ook nog niet gespeeld dus voor mij blijft het een vernieuwd spel. Op naar november!! :D
Avatar

Quote:

Op 06-8-2008 19:07 schreef timvandestolpe:
[...]
Wel een mening die door heel veel PC gamers wordt gesteund. Dergelijke spellen horen gewoon thuis op een PC, niet op een console. Character movement en aim gaan nou eenmaal beter met een keyboard/muis. Of is er een andere reden dat alle grote gamecompetities voor FPS-en op een PC gespeeld worden ?

Over je opmerking dat het nieuwe er wel vanaf is : er zijn denk ik genoeg mensen die het nog niet eens (veel) gespeeld hebben in afwachting van een PC versie. Daarnaast heb ik om mij heen genoeg mensen gezien die bijvoorbeeld Vice City ieder jaar wel weer opnieuw zijn gaan spelen. Ik speel spellen omdat ik het een leuk spel vind, niet omdat het een nieuw spel is.


Dit is ook geen e-sports game he jonge, tis een Free Roam en gene FPS (first persoon shooter)
Avatar
hopelijk komt deze dan ook in steam =)
Avatar
offlineGunner, ICT-professional, 6 Aug 2008, 19:13
0

Quote:

Op 06-8-2008 19:07 schreef timvandestolpe:
[...]
Wel een mening die door heel veel PC gamers wordt gesteund.
Ik had ook niet echt verwacht dat die er anders over zouden denken :?

Quote:

Dergelijke spellen horen gewoon thuis op een PC

Wat een onzin zeg. Ik ga er verder niet eens op in.

Quote:

Op 06-8-2008 19:07 schreef timvandestolpe:
Of is er een andere reden dat alle grote gamecompetities voor FPS-en op een PC gespeeld worden ?
Wat denk je dat de reden is dat GTA nu pas op de pc uitkomt (lol)

En waarom er steeds meer games console-only blijven?
Gunner heeft dit bericht gewijzigd op 06-08-2008 om 19:15.
Avatar
offlinePau_lo, ICT-liefhebber, 6 Aug 2008, 19:35
1

Quote:

Op 06-8-2008 18:51 schreef Gunner:
Ik had het niet zo snel verwacht en eindelijk komt er een einde aan de speculaties. Jammer voor de pc-gamers dat het nieuwe er inmiddels al een tijdje vanaf is.


Ik heb anders nog van geen een console gamer gehoord hoe GTA IV verloopt en waar het nou eigenlijk om draait, voor mij zit het nieuwe er nog op. En niet verwacht? Heeft Rockstar dit niet altijd gedaan? Eerst consoles en dan op PC?
Avatar
offlineGunner, ICT-professional, 6 Aug 2008, 19:57
0

Quote:

Op 06-8-2008 19:35 schreef Pau_lo:
Heeft Rockstar dit niet altijd gedaan? Eerst consoles en dan op PC?
Nee. GTA 1 en 2 kwamen eerst op de pc uit.
Avatar
Geweldig, had ergens wel verwacht dat het écht ging er van komen. Zal wel lukken op men E8400, 2gig ram, en hd4850 hoop ik?
Avatar
offlinehotdog92, ICT-liefhebber, 6 Aug 2008, 20:35
0

Quote:

Op 06-8-2008 20:32 schreef mijn teveke:
Geweldig, had ergens wel verwacht dat het écht ging er van komen. Zal wel lukken op men E8400, 2gig ram, en hd4850 hoop ik?


Het zou niet best zijn dat je met die specificaties het spel niet kan spelen. Zelf verwacht ik dat er minimaal een 6600GT/6800GT of 850XT/1650Pro nodig is om het spel te kunnen draaien. Dat is bij de meeste games op dit moment ongeveer het geval.
hotdog92 heeft dit bericht gewijzigd op 06-08-2008 om 20:39.
Geen Avatar
Kan niet wachten tot die game uit komt, eindelijk!
Avatar
Beste nieuws van 2008. Mijn kindje komt naar de PC. Meteen kopen in november :D

Waar kun je pre-orderen :9
Bordeel heeft dit bericht gewijzigd op 06-08-2008 om 23:20.
Geen Avatar
Yay :) Daar wachte ik op :)
Gelukkig heb ik een tamelijk nieuwe pc dus kan hem waarschijnlijk wel op hoogste qualiteit draaien :)
Avatar
offline_GAIA_, ICT-professional, 7 Aug 2008, 00:20
0
Nice, deze zal ook in mijn collectie komen. heb ook GTA1 en GTA2, GTA3, GTA VC en GTA SA originele cd nog :)

Quote:

Op 06-8-2008 19:07 schreef skater-rob:
[...] Vind ik persoonlijk niet, GTA was altijd gemaakt op PS,PS2,PS3. Het speelt gewoon ook lekkerder op een console dan PC (behalve dat je zot kan tweaken met pc :D)

GTA1 en GTA2 waren begonnen op pc.
Dat GTA3 eerst op PS2 uitkwam kwam alleen door de deal van Sony.

En nu ook weer om meer Xboxes (MS) en PS3's (Sony) verkocht te krijgen.

Op pc speelt het beter vind ik.. Probeer jij in GTA3 maar eens die mensen op die boot allemaal kapot te schieten. Veel makkelijker met muis dan met zo'n richtvierkant :S
_GAIA_ heeft dit bericht gewijzigd op 07-08-2008 om 00:23.
Avatar
Dit is wel mooi nieuws. Het zat er wel aan te komen met het nieuws van voorgaande dagen. Ik denk zeker dat ik hem ga kopen. Ik zal hem dan wel op low moeten draaien maar dat doet er niet echt toe.


Ik zelf vind dat een PC beter is dan een console, omdat ik zelf het richten met de PC makkelijker vindt dan met de PC.
Avatar
was te verwachten. ze waren nou eenmaal begonnen op de pc.
Avatar
offlineGunner, ICT-professional, 7 Aug 2008, 07:52
0

Quote:

Op 07-8-2008 01:07 schreef Eternity776:
was te verwachten. ze waren nou eenmaal begonnen op de pc.
Het duurde toch best nog lang voordat iemand met dit 'argument' op de proppen kwam. Dat GTA op de pc is begonnen (niet zo gek want toen de eerste GTA uitkwam in 1997 was de console lang niet zo populair als dat het nu is), dus dat is geen argument.

Beetje flauwekul dus.
Avatar
Kut activision, nu moet ik weer een andere reden bedenken om me vriendin over te halen om een ps3 aan te schaffen. Achja, ben wel blij met deze aankondiging. Zal ik wel weer flink wat avonden spelen. :P
Avatar
offlinedannymep, ICT-liefhebber, 7 Aug 2008, 08:46
0
Ik ben benieuwd hoe de game zal gaan spelen. maar tot die tijd vermaak ik me wel met de game Mercenaries 2 die begin volgende maand uitkomt.
Geen Avatar
offlineFastFred, ICT-professional, 7 Aug 2008, 09:06
0
JAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAA!!!! WEEEHEEEE!! :D :D

ik wist 't wel, 't moest gewoon, <3 Rockstar!!! :P

nu nog half jaartje wachten :)
Avatar

Quote:

Op 07-8-2008 09:06 schreef FastFred:
JAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAA!!!! WEEEHEEEE!! :D :D

ik wist 't wel, 't moest gewoon, <3 Rockstar!!! :P

nu nog half jaartje wachten :)


Half jaartje? Ik leef in augustus en 21 november is bij mij ongeveer 3 en een halve maand! :9
Bordeel heeft dit bericht gewijzigd op 07-08-2008 om 09:11.
Geen Avatar
offlineFastFred, ICT-professional, 7 Aug 2008, 09:13
0

Quote:

Op 07-8-2008 09:11 schreef Bordeel:
[...]

Half jaartje? Ik leef in augustus en 21 november is bij mij ongeveer 3 en een halve maand! :9


heb je op je horloge gekeken? het is 9:15 in de ochtend, ik denk nog niet helemaal helder :9
Avatar
Wow! Wat een PC fanboy/console bash gehalte hier en ook op Tweakers.

Maandenlang zat iedereen te zeuren of GTA4 wel op de PC zou komen.
Is ie eindelijk aangekondigd, is men niet blij lijkt maar zo, maar dan zeurt men door over de besturing. Alles is een mening als je vind dat de besturing op de console of PC beter is. Persoonlijk gebruik ik voor de GTA games op de PC een PS2 controller.

Waarom?

Omdat IK dat fijner vindt spelen, maar dat wil niet zeggen dat het voor iedereen zo is.

Ik ben zeer verheugd dat GTA4 op de PC uitkomt en ik zal zeker in de rij staan. :D
Geen Avatar
offlineFastFred, ICT-professional, 7 Aug 2008, 10:39
1
helemaal mee eens met hierboven, ik ga als ik van m'n werk terug kom, bij de Intertoys even vragen of ik 'm al kan pre-orderen :D

(helaas is de Intertoys de enigste winkel die ook fatsoenlijke computer games verkoopt hier, de dichts bijzijnde Free Record Shop is een half uur fietsen (lol))
Geen Avatar

Quote:

En waarom er steeds meer games console-only blijven?


en waar denk je dat steam voor is :P maar goed, niet iedereen houdt daar van

Quote:

Het duurde toch best nog lang voordat iemand met dit 'argument' op de proppen kwam. Dat GTA op de pc is begonnen (niet zo gek want toen de eerste GTA uitkwam in 1997 was de console lang niet zo populair als dat het nu is), dus dat is geen argument.


en waarom niet? punt is dat elke serie (die ik zo kan opnoemen) die begonnen op de pc, nu eerst "console exclusive" wordt, en daarna netje wordt geport naar de pc. (gta dus) het feit dat ze dus eerst enkel voor de console komen (blame ms en sony) zegt dus niets.

overigens komt dit voor de pc gamers ook wel wat beter uit; het feit dat de engine eerst voor de xbox360/ps3 maakt de systeemeisen niet abnormaal hoog.

Quote:

Wat denk je dat de reden is dat GTA nu pas op de pc uitkomt (lol)

porten? nu is he tmisschien al een heel stuk gebeurt, hoeven wij niet zo zitten te watertanden (en hypen)
Geen Avatar
geweldigg! als je geen xbox of ps3 hebt , ik zal hem zeker spelen op de PC!
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: