Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Security » Forse toename Self-Sending spam

Forse toename Self-Sending spam

Donderdag 20 november 2008 07:00 door Jeroen Langenberg
Bron: Techzine Redactie, Views 1355, Reacties (1)

Uit onderzoek van SpamFighter blijkt dat het versturen van Self-Sending spam steeds populairder wordt. Self-Sending spam is spam waarbij de afzender jijzelf bent, er is dus sprake van afzender-manipulatie.

De spammers gokken met deze methode de lezer sneller enthousiast te krijgen. Het bericht is immers afkomstig van henzelf, wat interesse wekt voor wat er in het bericht staat. Anderzijds mikken de spammers ook op een methode waarbij de e-mail van een bekende afkomstig is, zodat mensen de e-mail eveneens sneller openen.

De meeste spam-filters hebben moeite met deze methode, aangezien het bericht van een bekende afkomstig is. Ook bevat het onderwerp vaak vertrouwde dingen, de inhoud blijft echter spam.

"SPAMfighter-oplossingen detecteren Self-Sending spam. Daardoor zijn onze klanten gegarandeerd van optimale bescherming tegen deze inventieve spamvorm", zegt Henrik Sørensen, CEO en medeoprichter van SPAMfighter. "Zeker niet alle spamfilters zijn al bestand tegen Self-Sending spam. We raden mensen dan ook aan op te passen bij het openen van e-mails van een bekende afzender."

Er is 1 reactie

Geen Avatar
SpamFighter. Ik denk ik probeer dat programma eens uit. Na 30 dagen vraagt hij of je het nog langer wilt blijven gebruiken. Als je daar ja op zegt krijgt je hele adresboek een mailtje van je dat je zo blij bent met spamfighter. Zelfs je eigen naam staat onder dat mailtje. OVER SPAMMEN GESPROKEN !!!
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: