Powered by: Supermicro.com

Nieuwsartikel

Firefox 3 momenteel populairste browser in Europa

Gepubliceerd door Rick Homan op woensdag 1 april 2009 15:55
Bron: Techzine Redactie, Views 2524

Afgelopen week haalde Firefox 3.0 Internet Explorer 7 in als populairste browser in Europa. Firefox was met bijna 35 procent de meestgebruikte browser in Europa, op de voet gevolgd door Internet Explorer met 34 procent. Dat blijkt uit cijfers van StatCounter.

Browserversies met elkaar vergeleken.[/b]

Firefox heeft sinds eind augustus een gigantische groei doorgemaakt ten koste van Internet Explorer 6 en 7. Beide browsers van Microsoft zagen in diezelfde periode het aantal gebruikers afnemen. Als alle versies van Internet Explorer en Firefox als één browser gezien worden, dan behoudt Internet Explorer nog wel een voorsprong van ongeveer 12 procent. Het grootste deel van de overgebleven markt wordt bezet door Google's Chrome, Apple's Safari en Opera. Opera is van deze drie browsers het grootst met 6,9 procent, gevolgd door Safari met 2,54 procent en als laatste Chrome met 1,96 procent.

Ons kikkerlandje is geen goede maatstaf voor het browsergebruik in Europa, Firefox 3.0 komt hier net voorbij de 20 procent, terwijl Internet Explorer ruim aan kop gaat met 57 procent. Meer dan de helft van alle internetgebruikers in Nederland blijft de browser van Microsoft vooralsnog trouw. Het martkaandeel van Chrome in Nederland komt redelijk overeen met de Europese cijfers, 1,7 procent van de Nederlandse computergebruikers surft met de browser van Google. Het recent gelanceerde Internet Explorer is de browser van Google overigens al voorbijgestreefd en heeft nu een marktaandeel van 2,75 procen.

Browserversies in Nederland met elkaar vergeleken.

Besturingssystemen


Kijkend naar het gebruik van besturingsystemen in Europa kan geconstateerd worden dat XP nog altijd één van de meest gebruikte besturingssystemen is. Het aantal gebruikers dat nog Windows XP gebruikt daalde wel licht de afgelopen maanden, maar met een marktaandeel van bijna 70 procent heeft het nog altijd een groot deel van de markt in handen.

Daarbij verliest XP nauwelijks terrein op concurrenten als Mac OS X, maar ook Windows Vista weet weinig invloed uit te oefenen op het gebruik van XP. Vista zet zelfs een kleine daling in en heeft nu een marktaandeel van 23,45 procent. Ook in Nederland wordt Windows XP nog massaal gebruikt. Veel consumenten en bedrijven blijven bij het stabiele besturingssysteem en durven de stap naar Vista niet te wagen. Nederlanders lopen ten opzichte van het Europees gemiddelde wel iets voor als het gaat om de overstap naar Vista, momenteel gebruikt 28 procent van alle Nederlanders het, terwijl 63 procent nog met XP werkt.

Reacties (12)

QUOTErateImage
onlineservival7, ICT-professional, 1 Apr 2009, 16:18
En toch vind ik van al die browsers chrome toch wel het fijnst.
Denk dat een hoop mensen chrome ook nog niet eens kennen.
Als dat geen aprilvis is! Toch goed gevonden jongens! :D
QUOTErateImage
offlinecsotranme, ICT-professional, 1 Apr 2009, 16:39
en hoeveel procent gebruikt er nu eigenlijk al W7? dat word niet vermeld. Dat zou ik dan eigenlijk ook wel willen weten :9
QUOTErateImage
offlineKing, ICT-liefhebber, 1 Apr 2009, 16:44

Quote:

Op 01-4-2009 16:32 schreef Archeon:
Als dat geen aprilvis is! Toch goed gevonden jongens! :D

Niet alles wat vandaag verschijnt is een een april grap hoor :)
ie8 komt eraan, en ik moet zeggen die browser is knettersnel.

ik gebruik m nu in windows7, en dat gaat stukken sneller (dan firefox)
QUOTErateImage
offlinekorle, ICT-professional, 1 Apr 2009, 21:54
ongepast.
korle heeft dit bericht gewijzigd op 01-04-2009 om 21:55.
QUOTErateImage

Quote:

Op 01-4-2009 21:53 schreef peer8:
ie8 komt eraan, en ik moet zeggen die browser is knettersnel.

ik gebruik m nu in windows7, en dat gaat stukken sneller (dan firefox)
Internet Explorer 8 is al pakweg anderhalf week uit. ;)

Quote:

Op 01-4-2009 23:17 schreef CrazyRooster:
[...]Internet Explorer 8 is al pakweg anderhalf week uit. ;)


Ja, de tijd vliegt ;)

(loop ik zo een week achter)
QUOTErateImage
offlineGood Fella, ICT-professional, 2 Apr 2009, 01:27
Goed om te zien dat IE6 niet meer zoveel gebruikt word!
Firefox is dus lekker bezig.

Ik gebruik zelf ook firefox... simpel weg omdat dit de meest veilige browser is en nog open source is ook... :)
QUOTErateImage
offlineMartijnGP, ICT-liefhebber, 3 Apr 2009, 00:18

Quote:

Op 02-4-2009 22:51 schreef double2:
Firefox is dus lekker bezig.

Ik gebruik zelf ook firefox... simpel weg omdat dit de meest veilige browser is en nog open source is ook... :)


En daar moet je naargelang hij bekender wordt dus steeds minder op vertrouwen. Firefox was veilig omdat het niet interressant was Firefox aan te vallen. Dat begint nu langzaamaan wel te veranderen omdat Firefox' aandeel zo sterk groeit.

Ik houd het qua veiligheid (en overigens ook gebruiksgemak) liever bij Opera die nog geen 10% marktaandeel bezit en dus totaal niet aantrekkelijk is voor aanvallen.
MartijnGP heeft dit bericht gewijzigd op 03-04-2009 om 00:18.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechte reacties hebben invloed op je hoeveelheid punten. Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties. Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article report gemeld worden.

Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup split anchor
captcha
Verzenden:
TwitterLinkedInRSS

Peiling

De eeuwige strijd: ATI of Nvidia

ATI blijkt met de HD5000-serie enorm succesvol te zijn, Nvidia komt nu met de Fermi. Wat heb jij het liefste voor grafischekaart?

(45%) Ik koop op prijs/prestatieverhouding
pollpollpoll
(30%) ATI
pollpollpoll
(24%) Nvidia
pollpollpoll
(1%) Intel
pollpollpoll

275 stemmen - 23 reacties