Powered by: Supermicro.com

Nieuwsartikel

Nintendo maakt forse winst tijdens crisis

Gepubliceerd door Paul op vrijdag 8 mei 2009 15:45
Bron: IGN, Views 605

Nintendo, Japanse uitgever van spellen en consoles, heeft zijn omzetcijfers van het fiscale jaar bekend gemaakt, dat eindigde op 31 maart 2009. Nintendo maakte bekend dat het forse winst heeft gemaakt. Ook de voorspellingen voor het nieuwe fiscale jaar, dat 1 april van start is gegaan, zijn positief.

Nintendo gaf aan dat het in het vorig fiscaal jaar voor 1,83 triljoen yen omzet gemaakt heeft, wat neerkomt op ongeveer 13,8 miljard euro. Ook maakte Nintendo bekend dat het bijna 26 miljoen Wii's en meer dan 31 miljoen DS handhelds heeft verkocht. Het heeft daardoor nu meer dan 50 miljoen Wii's verkocht en 100 miljoen exemplaren van de DS. Qua softwareverkopen deed Nintendo het ook niet bepaald slecht, het verkocht meer dan 204 miljoen spellen voor de Wii en 197 miljoen spellen voor de DS.

De verkoopaantallen van de best verkochte spellen zien er als volgt uit.
  • Wii Fit - 16,37 miljoen
  • Mario Kart Wii - 15,4 miljoen
  • Brain Training spellen - 7,31 miljoen
  • Pokémon Platinum - 3,75 miljoen
  • Animal Crossing: City Folk - 3,38 miljoen
  • Wii Music - 2,65 miljoen
  • Kirby Super Star Ultra - 2,36 miljoen
Nintendo heeft voor het huidige fiscaal jaar voorspeld dat het 26 miljoen Wii's gaat verkopen, en 220 miljoen spellen. De DS wordt verwacht 30 miljoen keer over de toonbank te gaan, alsmede 180 miljoen spellen voor de handheld.

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit onderwerp.

Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechte reacties hebben invloed op je hoeveelheid punten. Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties. Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article report gemeld worden.

Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup split anchor
captcha
Verzenden:
TwitterLinkedInRSS

Peiling

De eeuwige strijd: ATI of Nvidia

ATI blijkt met de HD5000-serie enorm succesvol te zijn, Nvidia komt nu met de Fermi. Wat heb jij het liefste voor grafischekaart?

(45%) Ik koop op prijs/prestatieverhouding
pollpollpoll
(30%) ATI
pollpollpoll
(24%) Nvidia
pollpollpoll
(1%) Intel
pollpollpoll

275 stemmen - 23 reacties