Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Internet » DNS krijgt ondersteuning voor vreemde tekens

DNS krijgt ondersteuning voor vreemde tekens

Dinsdag 27 oktober 2009 07:50 door Jeroen Langenberg
Bron: Nu, Views 3424, Reacties (10)

ICANN, de organisatie die toezicht houdt op de uitgifte van top-level domeinen en IP-adressen is ermee akkoord gegaan dat DNS-systemen vreemde tekens gaan accepteren. Dat wil zeggen: niet Latijnse-tekens mogen nu ook in een internetadres voorkomen. Dat zou een grote verandering zijn, het huidige beleid is namelijk dat dit geweigerd wordt.

De Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), stelt dat deze beslissing ervoor moet zorgen dat steeds meer mensen uit China ook gebruik gaan maken van het internet. Het biedt immers voordelen, men kan nu tekens gebruiken die wel in de eigen taal voorkomen, maar niet voor mogen komen in een internetadres.

Door de veranderingen zouden onder andere tekens uit het Grieks, Japans, Arabisch en Chinees goedgekeurd worden. Dit is goedgekeurd op een bijeenkomst, waar men het eens is geworden over dit voorstel. De bijeenkomst werd gehouden in Seoul en het zorgt ervoor dat dit de eerste grote verandering wordt in de veertigjarige historie van het internet zoals we het nu kennen.

Voordat het systeem echter live mag gaan moet er een conversiesysteem zijn. Dat wil zeggen: de vreemde tekens moeten omgezet kunnen worden naar tekens die voorkomen in ons Westers schrift. De schatting is dat ongeveer 1,6 miljard van de internettende mensen gebruik maken van andere tekens.

Er zijn 10 reacties

Avatar
offlineservival7, ICT-professional, 27 Okt 2009, 08:27
1
Ik vraag me af wat voor rare tekens wij krijgen ala je zo'n chineese URL krijgt.




Avatar
offlineO-T4live, ICT-professional, 27 Okt 2009, 09:03
1
Dat zullen dan wel chinese tekens zijn lijkt me zo....

Ik kan ze in ieder geval gewoon zien als ik naar een dergelijke site ga.
O-T4live heeft dit bericht gewijzigd op 27-10-2009 om 09:04.
Avatar
offlinez-man, ICT-liefhebber, 27 Okt 2009, 09:14
1

Quote:

Op 27-10-2009 08:27 schreef servival7:
Ik vraag me af wat voor rare tekens wij krijgen ala je zo'n chineese URL krijgt.


In het artikel staat dat er een conversiesysteem zal ontwikkeld worden hiervoor :)
Avatar
offlineCivil, ICT-liefhebber, 27 Okt 2009, 10:41
1
Er zullen heel wat ontwikkelaars zijn vanwege deze wijziging hun URL parsers/checkers zullen moeten aanpassen. Nu staan die afgesteld op het goedkeuren van URL's met de huidige voorwaarden. Als die flink verruimd worden zal dit toch zijn consequenties hebben.
Avatar
offlineGood Fella, ICT-professional, 27 Okt 2009, 11:00
1
Bied Windows al ondersteuning voor Chinese tekens? Op een Mac krijg je die er gewoon bij.
Avatar
offlineEldariel, ICT-professional, 27 Okt 2009, 11:56
1

Quote:

Op 27-10-2009 11:00 schreef Good Fella:
Bied Windows al ondersteuning voor Chinese tekens? Op een Mac krijg je die er gewoon bij.

Ja al heel lang. Maargoed, ik ben benieuwd hoe dit gaat uitpakken.
Geen Avatar
1
Dit gaat niet goed uitpakken ik denk dat je niet weet welke site je heen gaat. Bijv. de wel bekende virus websites. Ik vind dat ze dit niet moeten doen.
Geen Avatar
Ik zie het al helemaal voor me:URL's zoals http://www.rab?bank.nl en http://www.p?stbank.nl (voor de duidelijkheid: in beide URL's komt geen O voor, maar het is de Griekse letter Omikron die je ziet).

EDIT:
Aha, ook interessant om te zien dat in mijn reactie de hyperlink ook al wordt afgekapt bij de Omikron.

Nog een EDIT:
Firefox zet de adressen bij mij om naar http://www.xn--rabbank-bpf.nl/ en http://www.xn--pstbank-8 of.nl/ (Maar dan zonder de spatie. Die moest ik er tussen zetten, anders verscheen er een smiley.)
Linux-user heeft dit bericht gewijzigd op 27-10-2009 om 15:22.Reden: Zie EDIT
Avatar
offlinez-man, ICT-liefhebber, 27 Okt 2009, 18:12
1

Quote:

Op 27-10-2009 15:13 schreef Linux-user:
Ik zie het al helemaal voor me


Als dit mogelijk wordt zullen alle webbrowsers upgedate worden om de nieuwe standaard op een propere manier te ondersteunen. Gekke toestanten zullen misschien in het begin nog even voorkomen, maar als het systeem goed uitgedacht wordt dan zal er geen probleem zijn.
Geen Avatar

Quote:

Op 27-10-2009 18:12 schreef z-man:
[...]

Als dit mogelijk wordt zullen alle webbrowsers upgedate worden om de nieuwe standaard op een propere manier te ondersteunen. Gekke toestanten zullen misschien in het begin nog even voorkomen, maar als het systeem goed uitgedacht wordt dan zal er geen probleem zijn.


Ik heb het niet over de ondersteuning van webbrowsers. Dat geloof ik namelijk wel dat dat allemaal wel op tijd klaar is. Ik bedoel dat iemand een domein kan registreren met een Omikron op de plaats van de O. Vervolgens kunnen ze spam-mails gaan versturen waarin een hyperlink naar de website van je bank lijkt te staan. Je klikt erop en je komt op de website van je bank uit (denk je). Je controleert de adresbalk en je ziet inderdaad dat daar "rabobank.nl" staat. Echter, het rondje dat je ziet, is geen O, maar de griekse letter Omikron.

Ik zie dat Techzine helaas een vraagteken op de plaats van de Omikron neergezet in mijn vorige reactie. Je moet daar dus de letter Omikron denken op de plaats van het vraagteken. De Omikron ziet er precies hetzelfde uit als de letter O en de gebruiker zal dus geen verschil zien en echt denken dat hij te maken heeft met een e-mail die afkomstig is van zijn bank.
Zie http://nl.wikipedia.org/wiki/Omikron
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: