Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Software » iPhone OS 4 al in handen van enkele ontwikkelaars?

iPhone OS 4 al in handen van enkele ontwikkelaars?

Zaterdag 16 januari 2010 02:17 door Michel Lusthof
Bron: Techzine Redactie, Views 4768, Reacties (4)

Het gerucht gaat, dat iPhone OS 4.0 al in handen is van enkele ontwikkelaars. De Amerikaanse technologiewebsite CNET zegt een e-mail gekregen te hebben van een 'prominente' iPhone-ontwikkelaar, die aangeeft dat zijn software reeds compatibel is met de nieuwe iPhone-software.

"iPhone OS 4 is in aankomst. Tenminste, dat is de enige conclusie die ik kan trekken uit de e-mail die ik zojuist van een prominente ontwikkelaar ontving", schrijft CNET's Rick Broida. Hij citeert een gedeelte van de e-mail, waarin de ontwikkelaar aangeeft dat hij zijn applicatie bijgewerkt heeft voor de nieuwe iPhone OS 4.0-software.

Het is eigenlijk geen verrassing meer, maar zulk concreet bewijs van het bestaan van iPhone OS 4.0 is nog niet eerder naar voren gekomen. Tot nu toe beperkten de aanwijzingen voor een nieuwe versie van de iPhone-software zich slechts tot verwijzingen naar de iPhone OS 4.0-identificatie in loggegevens van applicaties, die in theorie ook gemanipuleerd kan worden.

Eerder deze week werd nog duidelijk dat de langverwachte Apple-tablet zal gaan draaien op de iPhone-kernel. Logischerwijs hoort daar dan ook een nieuwe versie van het iPhone-besturingssysteem bij. Daarnaast kwam naar voren, dat er de laatste tijd geen update van het iPhone-besturingssysteem is vrijgegeven, omdat de meest recente versies teveel aanwijzingen naar de tablet zouden bevatten.

Broida denkt dat er mogelijk ook een nieuw iPhone-model aan zit te komen. "Het is drie jaar geleden sinds Apple de eerste iPhone aankondigde en het is meer dan zes maanden geleden sinds de introductie van de 3GS", schrijft hij. Woensdag berichtten wij al over de iPhone 4G, die volgens bronnen binnen de Zuid-Koreaanse telecomprovider KT in april verkrijgbaar zou zijn.

Volgens hooggeplaatste medewerkers van de provider zou deze nieuwe iPhone beschikken over een OLED-scherm en aangedreven worden door een dualcore-processor, waarschijnlijk de Cortex-A9 van ARM. Ook zou het kleinood voorzien zijn van een betere GPU en een uitneembare batterij.

Zoals inmiddels algemeen wordt aangenomen, maar vooralsnog niet met een uitnodiging is bevestigd, houdt Apple later deze maand een media-event dat in het teken zal staan van de tablet. Vermoedelijk zal daar ook de nieuwe versie van het iPhone-besturingssysteem aan de wereld getoond worden. Voorgaande jaren kregen ontwikkelaars dan ook een eerste bèta van iPhone OS inclusief een SDK om applicaties aan te kunnen passen aan de nieuwe software.



De ontwikkelaar heeft inmiddels aan CNET laten weten dat het eerder verstuurde persbericht geen betrekking had op de iPhone OS 4.0-software, maar op een 4.0-versie van zijn applicatie.

Als we echter kijken naar het originele citaat, in het Engels, dan staat er toch letterlijk dat het gaat om een bijgewerkte versie van een applicatie voor de nieuwe iPhone OS 4.0-software:

"Just wanted to give you a heads up that we've submitted an updated app for the new iPhone OS 4.0 software."

Mogelijk heeft de ontwikkelaar iets gezegd wat niet van Apple mocht en is daar vervolgens door Apple op gewezen. Door vervolgens te stellen dat het een foutje was, lijkt het alsof het niet zo bedoeld was.

Desondanks is de kans nog altijd aanwezig dat de Apple-tablet vergezeld gaat worden door een nieuwe versie van het iPhone-besturingssysteem, naar alle waarschijnlijkheid versie 4.0.

Dit artikel is geüpdatet, de eerste plaatsing was op Vrijdag 15 januari 2010 19:11

Er zijn 4 reacties

Avatar
offlineAep, ICT-directeur, 16 Jan 2010, 12:52
0
Iedereen gelooft dit natuurlijk :D
Avatar
offlineIT-Pro, ICT-liefhebber, 16 Jan 2010, 13:16
2
Zoals ik in de update van dit artikel al schreef, is het allemaal wel erg toevallig dat men eerst stelt dat de applicatie is bijgewerkt voor de nieuwe iPhone OS 4.0-software en men vervolgens stelt dat het persbericht verkeerd was en versie 4.0 van de desbetreffende applicatie moest reflecteren.

Daar komt bij dat ik tijdens een zoektocht op Twitter een screenshot tegenkwam van Apples Developer Connection webpagina voor iPhone-ontwikkelaars, waarop te zien is dat er een iPhone OS 4.0 SDK bèta bestaat. Screenshot vind je hier.

Bovendien stuitte ik op het Mac Rumors-forum ook op een reply van ene Mr Zorg, die zelf iPhone-ontwikkelaar zegt te zijn. Hij heeft in de loggegevens van zijn applicatie zeer recentelijk de identificaties 'iPhone OS 4.0' behorende bij een iPod touch en 'iPhone OS 3.2' behorende bij een 'iProd' gevonden. Opvallend was bovendien dat de bijbehorende IP-adressen (17.244.105.140 / 17.244.104.168 / 17.244.107.115 / 17.244.107.25) afkomstig zijn van Apple zelf.

Concludeer zelf, zou ik zeggen.
IT-Pro heeft dit bericht gewijzigd op 16-01-2010 om 13:17.
Avatar
offlineKing, ICT-liefhebber, 17 Jan 2010, 17:53
2
Deze 'geruchten' maken toch allemaal deel uit de van de marketingstrategie van Apple. Lekken, ontkennen, lekken, ontkennen, nog meer lekken, advocaten er zogenaamd op afsturen. Natuurlijk is het geen gerucht dat iPhone OS 4.0 eraan komt. Zo komt er ook ooit een nieuwe Mac OS X, een nieuwe Windows, een nieuwe PlayStation enzovoorts.

Het verbaast met dat Apple-liefhebbers deze stroom aan geruchten niet een keertje zat worden. Er worden ip-adressen nagetrokken, screenies van lijstjes geplaatst, codes doorgepluist naar verwijzingen naar apparaten en codes. Het begint in mijn ogen een beetje obsessief te worden.
King heeft dit bericht gewijzigd op 17-01-2010 om 17:53.
Avatar
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: