Powered by: Supermicro.com

Nieuwsartikel

Microsoft blunderde met Windows Live Hotmail

Gepubliceerd door Rick Homan op donderdag 18 februari 2010 16:10
Bron: The Register, Ingezonden door Donenzone, Views 3178

Nadat de servers van Microsofts Windows Live-dienst dinsdag een fatale crash incasseerden konden sommige gebruikers gegevens van anderen zien. Dit is bevestigd door Microsoft, die claimt inmiddels alles weer op de rit te hebben.

"Zoals sommige van jullie wellicht hebben gemerkt hadden wij een probleem met de Windows Live ID-service tussen negen en tien vandaag (New York)", liet een woordvoerder van Microsoft dinsdag weten. "Door het falen van één van de servers was het niet mogelijk in te loggen op Windows Live ID en dit veroorzaakte een extra druk op de overige servers. We hebben de defecte server offline gebracht en vervangen door een nieuwe. Inmiddels hebben we, binnen een uur, het probleem aangepakt maar het duurde even voordat alle servers weer normaal draaiden."

MSN, Hotmail, Live Mail, vrijwel alle services lagen gisteren plat.

Sommige Windows Live-gebruikers klaagden over het falen van de Windows Live-beveiliging. Er zijn gebruikers die middels een mobiele telefoon telkens in postvakken van andere gebruikers terechtkwamen. Microsoft heeft laten weten deze 'blunder' tot op de bodem uit te zoeken.

Het systeem wat dinsdag uitviel biedt toegang tot Live-services en ook Hotmail-accounts voor zo'n 460 miljoen gebruikers. Het is daarom aan te raden bankgegevens niet online op te slaan om eventuele fraude en diefstal te voorkomen.

Reacties (4)

QUOTErateImage
offlineNorton, ICT-professional, 18 Feb 2010, 17:10
Zoiets zou dus nooit mogen gebeuren. Je gaat er vanuit dat een dienst zoals Hotmail of Gmail er ook voor zorgt dat je gegevens ten allen tijde veilig zijn.
Als een persoonlijke mailbox nog niet meer veilig is, wat dan wel?
QUOTErateImage
offlineStephan12, ICT-liefhebber, 18 Feb 2010, 17:22
Ik had het probleem ook maar kon heel langzaam inloggen/eigen mailbox
QUOTErateImage
offlinecaptain007, ICT-professional, 18 Feb 2010, 20:40

Quote:

Op 18-2-2010 17:10 schreef Norton:
Zoiets zou dus nooit mogen gebeuren. Je gaat er vanuit dat een dienst zoals Hotmail of Gmail er ook voor zorgt dat je gegevens ten allen tijde veilig zijn.
Als een persoonlijke mailbox nog niet meer veilig is, wat dan wel?


Gmail heeft volgens mij in het verleden ook veiligheidsproblemen gekend, dus het is niet alleen Windows Live die problemen kende. Het lijkt erop dat op een of andere manier de verkeerde sessies werden gekoppeld aan andere gebruikers. Het blijf natuurlijk erg slordig en onprofessioneel.
QUOTErateImage
offlineMartijnGP, ICT-liefhebber, 18 Feb 2010, 22:57

Quote:

Op 18-2-2010 17:10 schreef Norton:
Zoiets zou dus nooit mogen gebeuren. Je gaat er vanuit dat een dienst zoals Hotmail of Gmail er ook voor zorgt dat je gegevens ten allen tijde veilig zijn.
Als een persoonlijke mailbox nog niet meer veilig is, wat dan wel?


Niks. Alles bevat fouten en alles is te kraken. Al is dit wel heel slordig natuurlijk.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechte reacties hebben invloed op je hoeveelheid punten. Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties. Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article report gemeld worden.

Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup split anchor
captcha
Verzenden:
TwitterLinkedInRSS

Peiling

De eeuwige strijd: ATI of Nvidia

ATI blijkt met de HD5000-serie enorm succesvol te zijn, Nvidia komt nu met de Fermi. Wat heb jij het liefste voor grafischekaart?

(46%) Ik koop op prijs/prestatieverhouding
pollpollpoll
(29%) ATI
pollpollpoll
(24%) Nvidia
pollpollpoll
(1%) Intel
pollpollpoll

250 stemmen - 22 reacties