Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Software » Windows browserkeuzescherm van start op 1 maart

Windows browserkeuzescherm van start op 1 maart

Maandag 22 februari 2010 13:43 door Kenneth Timan
Bron: Computer Idee, Views 1927, Reacties (6)

Het keuze-scherm voor browsers dat moet gaan zorgen dat gebruikers een onafhankelijke keuze kunnen maken tussen de verschillende webbrowsers moet werkend zijn vanaf 1 maart.

Inwoners uit België, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk kunnen vanaf deze week al het keuze-scherm uitproberen. Het scherm is te downloaden via Windows Update. Op 1 maart zal het scherm ook in de rest van Europa beschikbaar moeten zijn.

Huidige Windows-gebruikers die updates automatisch binnenhalen, zullen automatisch het scherm te zien krijgen. Er zal dan een melding verschijnen waarin wordt verteld dat het browser-icoon is verdwenen en er wordt uitgelegd dat ze een keuze moeten maken uit de beschikbare browsers.

Vervolgens geeft het scherm de vijf meest gebruikte browsers weer (Opera, Safari, Internet Explorer, Firefox en Chrome) in willekeurige volgorde. Een andere webbrowser kan ook uit worden gekozen, maar daarvoor moet eerst worden doorgescrolld. Er zal bij iedere keuze een Install knop staan om de browser te installeren, maar er zal ook een Tell me more-knop staan waar gebruikers op kunnen klikken als ze meer informatie over die browser willen. Hierdoor worden gebruikers voldoende geïnformeerd en kunnen ze makkelijker een keuze maken.

Er zijn 6 reacties

Avatar
offlinethespawn076, ICT-professional, 22 Feb 2010, 14:15
0
wow dacht niet dat ie ooit zou komen maarja wel een goeie vooruitgang (lol)
Avatar
offlineMizgala28, ICT-liefhebber, 22 Feb 2010, 15:28
1
ik haal die update niet binnen ik ben blij met Opera, en ie8 heb ik gewoon om hem te hebben, soms lukt iets niet op opera maar wel op IE dus keuze genoeg. :@
Avatar
offlineMartijnGP, ICT-liefhebber, 22 Feb 2010, 16:29
1

Quote:

Op 22-2-2010 14:15 schreef thespawn076:
wow dacht niet dat ie ooit zou komen maarja wel een goeie vooruitgang (lol)


Goeie vooruitgang? Niet echt, mensen als mijn moeder zouden een paniekaanval krijgen bij termen als Firefox, Opera en Chrome in zo'n idioot scherm. Die wil gewoon internet onder de grote blauwe E hebben.
Avatar
Ik snap niet waarom zoiets bijv niet bij Apple gebeurd
maarja daar laten ze zoiets gewoon niet toe
Geen Avatar
offlineLIONHEART, ICT-liefhebber, 23 Feb 2010, 00:29
1
@ AppleVSWindows

Dit heeft te maken met marktaandeel. Er maken gewoon veel meer mensen gebruik van een Windows dan een applecomputer.

De meeste huis-tuin-en-keukengebruikers kijken niet verder en blijven bij wat standaard voor geïnstalleerd is.

Zoals wat MartijnGP de meeste mensen zijn gewoon het bekend met de blauwe E voor internet. Die kijken niet verder, omdat ze het niet kennen of niet willen proberen.

Opzich is het wel een hele goede ontwikkeling dat mensen gelijk voor de keuze worden gesteld.

Alleen heeft het ook een keerzijde. Als meer mensen bijv. Firefox gaan gebruiken. Wordt het steeds interessanter voor virusschrijvers daar ook virussen voor te schrijven, zodat Firefox onveiliger gaat worden.

Terwijl op dit moment Firefox nog steeds een stuk veiliger dan IE.

Al jaar en dag maak ik gebruik van Firefox. Af en toe maak ik nog gebruik van IE.
Avatar
offlinethespawn076, ICT-professional, 23 Feb 2010, 08:51
1

Quote:

Op 22-2-2010 16:29 schreef MartijnGP:
[...]

Goeie vooruitgang? Niet echt, mensen als mijn moeder zouden een paniekaanval krijgen bij termen als Firefox, Opera en Chrome in zo'n idioot scherm. Die wil gewoon internet onder de grote blauwe E hebben.




Als mensen IE willen gebruiken dan kiezen ze toch IE in het keuze scherm. En IE heeft zijn logo niet veranderd dus zie het probleem niet martijn
thespawn076 heeft dit bericht gewijzigd op 23-02-2010 om 08:52.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: