Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Security » StarCraft II-torrents besmet met Zeus Trojan

StarCraft II-torrents besmet met Zeus Trojan

Vrijdag 30 juli 2010 15:48 door Ron
Bron: softpedia, Views 1969, Reacties (6)

Ontwikkelaars en verspreiders van malware maken slim gebruik van de lancering van StarCraft II. Microsoft en anti-virusbedrijven waarschuwen dat tal van torrents van het spel besmet zijn met virussen.

Gamers die het spel illegaal downloaden via BitTorrent lopen dan ook een groot risico om hun computer te infecteren. Ondertussen is het al duidelijk dat de uitvoerbare bestanden in één, en mogelijk meer SC2-torrents besmet zijn met de Zeus Trojan, die gebruikt wordt om bankrekeningen te plunderen.

Het is een bekend probleem. Het downloaden van dergelijke illegale torrents wordt dan ook afgeraden. Ondanks dat het misschien niet het beste is voor je portemonnee, is het legaal aanschaffen wel het veiligst.

Microsoft heeft bekendgemaakt verschillende geïnfecteerde exemplaren ontdekt te hebben, die onder andere wachtwoorden stelen en toetsaanslagen van geïnfecteerde systemen opslaan.

Tienduizenden mensen hebben het spel ondertussen illegaal gedownload.

Er zijn 6 reacties

Avatar
offlineStephan12, ICT-liefhebber, 30 Jul 2010, 17:18
1
Heel goed plan, mensen moeten hun games gewoon kopen :)
Geen Avatar
offlineBaracuda, ICT-liefhebber, 30 Jul 2010, 19:23
1
Om eerlijk te zijn zat ik er nog even over na te denken hem te downloaden, omdat ik niet echt fan ben van RTS games, maar deze wel ff wou proberen. Ben blij dat ik het niet gedaan heb :D Laat deze game wel volledig links liggen en wacht wel op Diablo 3 (die ik wel legaal ga halen ;))
Geen Avatar
gastSnowWolf (gast), 31 Jul 2010, 02:29
1
Ik heb nu 11 jaar gewacht op Starcraft2. Ik had vroeger StarCraft1 éérst illegaal. Na hem een paar jaar Illegaal gespeeld te hebben wou ik toch één kopen. Heb ik toen gedaan, omdat ik het zo'n vet spel vind. Helemaal omdat er zo'n geweldige editor bij zit. Het is niet "hier heb je een Voorgeprogrammeerd spel, ga je gang maar... Nee, het is "Als je denkt dat je het beter kan. hier heb je een LevelEditor! Bij StarCraft2 zit hélemaal een Geweldige Leveleditor!! Ik heb al een Paar Levels Gemaakt, maar het leuke er aan is dat je zélfs een 3d Shooter kunt maken met de "leveleditor' van StarCraft2 !! álles kan met dat ding :) Dát is wat ik Stom vindt aan spellen als "diablo' Je kunt zélf niks toevoegen.. álles wordt je al voorgekauwd..


svouplin heeft dit bericht gewijzigd op 31-07-2010 om 17:48.
Avatar
offlineO-T4live, ICT-professional, 31 Jul 2010, 13:00
1
Ach, je bankrekening wordt dan wel geplunderd, je hebt in ieder geval wel het spel.

En tja, wie draait zijn illegale software nou eerst op zijn hoofdsysteem? Keygens sowieso eerst in virtuele omgevingen draaien.

En is de keerzijde nou dat als je niet online bankiert dat er 'geen' gevaar is? (naast de keylogger, maar dat hoeft geen probleem te zijn).
svouplin heeft dit bericht gewijzigd op 31-07-2010 om 17:48.
Avatar
1
Wow! Dit is verrassend nieuws! Nee dus. Dit gebeurt bij elke major release van een spel. DUH! Mensen zijn zo stom om iets te downloaden, het te laten seeden ipv het geheel dood te laten bloeden. Dan krijg je die dingen.
Geen Avatar
gastefTSjakie (gast), 2 Aug 2010, 01:18
1
Wie gebruikt er nu torrents :s. Snap niet dat mensen nog steeds met Torrents gaan downloaden als dat 1: Vet traag gaat omdat je nooit een stabiele verbinding hebt en 2: Je maakt alleen maar meer kans om virussen binnen te halen. Nieuwsgroepen mensen!

Maarja back to the Subject,

Al zou je dit downloaden kan je volgens mij toch niet online. Veel mensen willen online en daardoor gaan ze het toch uiteindelijk kopen. Bij steam hebben ze dit ook perfect beveiligd. Valt niet te kraken, alleen op Non-VAC servers. Als je het spel leuk vind koop het dan gewoon.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: