Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Hardware » MacBook Pro's krijgen stilletjes kleine upgrade

MacBook Pro's krijgen stilletjes kleine upgrade

Maandag 24 oktober 2011 17:44 door Jan-Willem
Bron: macworld.nl, Views 4685, Reacties (9)

Zonder een officiële aankondiging heeft Apple de specificaties van de Macbook Pro lijn lichtelijk geüpgraded. Bij alle Macbook Pro's zijn de processoren vervangen door nieuwere modellen van Intel. Deze processoren hebben een hogere kloksnelheid dan hun voorgangers. Daarnaast hebben sommige modellen een snellere grafische kaart gekregen.

Sinds vandaag zijn de specificaties van de Macbook Pro's op de Apple website aangepast. Hieruit blijkt dat alle Macbook Pro's een upgrade hebben gekregen. Alle modellen zijn er qua kloksnelheid iets op vooruit gegaan en sommige andere modellen hebben een betere videokaart gekregen.

De kleinste modellen, de 13 inch MacBook Pro's worden nu met Core i5- en Core i7-dualcores met kloksnelheden van 2,4 GHz en 2,8 GHz geleverd, waar de kloksnelheid van de vorige modellen op respectievelijk 2,3 GHz en 2,7 GHz lag. De 15 inch modellen hebben nu een Core i7-quadcore met snelheden van 2,2 GHz en 2,4 GHz, voorheen lagen de snelheden op 2 GHz en 2,2GHz. De 17 inch Macbook Pro heeft eveneens een Core i7-quadcore met een kloksnelheid van 2,4 GHz, ook had deze tot voor kort een Core i7-quadcore van 2,2 GHz.

Ook de grafische kaarten van de 15 inch en de 17 inch Macbook Pro's zijn vervangen. De 15 inch heeft nu een Radeon HD 6750M met 512 MB GDDR5 geheugen of een Radeon HD 6770 met 1GB GDDR5 en de 17 inch heeft altijd een HD 6770M.

Tot slot zijn de 13 inch modellen voorzien van een nieuwe harde schijf, de goedkoopste heeft nu 500 GB harde schijf en de duurste een 750 GB harde schijf, eerder was dit respectievelijk 320 GB en 500 GB.

Er zijn 9 reacties

Geen Avatar
gastPapa Boos (gast), 24 Okt 2011, 21:13
1
Hard schijf van ons MacBook Pro ging na 1 jaar + 1 maand stuk. Valt dan al kennelijk buiten de garantie bij Apple :@ Heb er een nieuwe schijf ingezet. Voortaan Pear :9
Avatar
offlineMizgala28, ICT-liefhebber, 24 Okt 2011, 22:02
1

Quote:

Op 24-10-2011 21:13 schreef Papa Boos:
Hard schijf van ons MacBook Pro ging na 1 jaar + 1 maand stuk. Valt dan al kennelijk buiten de garantie bij Apple :@ Heb er een nieuwe schijf ingezet. Voortaan Pear :9


Ze gebruiken volgens mij ook samsung schijven en die hebben al een slechte reputatie wat betreft betrouwbaarheid.

Sowieso vind ik dat als je meer dan 1000 euro voor een laptop betaald dat je minstens 3 jaar beperkte garantie krijgt, en wat betreft de schijven van apple tot nu toe heb ik maar 2x mensen horen klagen dat hun MB schijf stuk is.
Geen Avatar
gastMladen (gast), 24 Okt 2011, 23:46
1
Als je de mond is meer opentrekt krijg je wel voor elkaar. Het is namelijk zo dat alle electronica in NL on de EU wetgeving valt en dat betekent 2 jaar garantie. Apple kan zeggen wat ie wilt maar dat is de wet. In de VS is 1 jaar wel het geval.
Geen Avatar
1

Quote:

Op 24-10-2011 22:02 schreef Mizgala28:
[...]

Ze gebruiken volgens mij ook samsung schijven en die hebben al een slechte reputatie wat betreft betrouwbaarheid.

Sowieso vind ik dat als je meer dan 1000 euro voor een laptop betaald dat je minstens 3 jaar beperkte garantie krijgt, en wat betreft de schijven van apple tot nu toe heb ik maar 2x mensen horen klagen dat hun MB schijf stuk is.

Samsung is tegenwoordig 1 van de betrouwbare merken die er zijn.
Ze hebben eenmalig een slechte lijn gehad, maar moet je ze daarover beoordelen?

@Papa boos: ga eens langs bij een consumentenbond.
Binnen de EU moet je 2 jaar garantie krijgen, apple gaat hierbij in de fout.
Is laatst zelfs in het nieuws geweest.
Geen Avatar
gastherman (gast), 25 Okt 2011, 01:57
1
Alsof bij al die macbook machines de boel kapot gaat. Echt niet. Ik heb al 3 maal een macbook pro "versleten" en doorgeschoven naar relaties, omdat ik weer wat meer- lees nieuwers - wil. Elke machine was nog als nieuw. Ik heb nooit iets kapot zien gaan, en wel eens een HD vervangen omdat ik een grotere wil bij een macbook. Uiterst simpel en wat kost nu eigenlijk een HDD nog. Zorg gewoon altijd voor een backup.
Geen Avatar
gastRobin (gast), 25 Okt 2011, 02:14
1
In 2009 mijn eerste macbook pro aangeschaft en daar 2 jaar met plezier op kunnen werken. Hij heeft echt bizar veel uren gedraaid en was ook vrij versleten. Toch heb ik de laptop op marktplaats nog voor 450 euro kunnen verkopen, zonder harde schijf! Die laptops blijven gewoon hun waarde houden. Als vervanger heb ik 2 maanden terug de 13" early 2011 i7 aangeschaft en net de vernieuwde 13" i5 voor mijn zus (zat er op te wachten). Ik wil nooit meer wat anders!
Geen Avatar
gastfuel (gast), 25 Okt 2011, 02:26
1
het blijven gemaakte machines // maar ik heb sinds 2003 2 mac "15" versleten zonder dat er iets kapot ging // behalve toen ik de mac heb laten vallen // nieuw beeldscherm of repareren was schandalig duur, echt schandalig! // maar goed je kunt pech hebben met jouw mac !! :'(
Geen Avatar
gastmarijn (gast), 25 Okt 2011, 07:43
1
Ik heb een hp die doet het ook nog na 6 jaar! Was wel een hele dure. Tegenwoordig functioneerd die als extra want ik heb zelf een desktop, dat iws veeel beter voor een niet mobiele veel gebruiker.
Geen Avatar
gastPapa Boos (gast), 26 Okt 2011, 00:01
1
Dank u voor de adviezen. Ik merk dat enkelen zich door "iMotie" laten leiden, het zij zo, het is goed (lol)

BTW het was het Hitachi 5K500 van JAN-10, Apple HDD Firmware 2009. De nieuwe HDD is een WD Scorpio Blue, ook 500GB. Euro 49,99 bij >beep<. Ik zie het emailtje van Apple wel tegemoet (jullie lezen mee, toch?). De oude HDD en factuur liggen klaar.

Puntje van aandacht: de install van Apple kent een schijfhulp die checkt en repareert: "all ok". De hardwarecheck (met D) zegt in de korte variant: "all ok". De lange variant gaat eerst uren het RAM bit voor bit af en op balkje 99% wordt de schijf alsnog gesmurft en dan volgt in no time "HDD failure". Misschien handig om de korte controles voor de lange te doen?
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: