Techzine » Nieuws » Software »

1

reacties

Mogelijk geen retailversie Windows 8

Door Jochem de Goede op Vrijdag 13 juli 2012 13:04, 1924x bekeken

Mogelijk zal Microsoft voor Windows 8 geen retailversie meer uitbrengen. In plaats zal alleen een upgrade- en OEM-versie beschikbaar komen.

Dit melden Microsoft-insiders Paul Thurrot en Mary Jo Foley. Mogelijk zal Microsoft slechts twee versies van Windows 8 uit gaan brengen: de upgrade-dvd en een versie voor systeemfabrikanten.

De Windows 8 System Builder Kit, zoals de OEM-versie voluit heet, zou de versie zijn die je moet kopen als je Windows 8 wilt draaien op een systeem dat je zelf hebt gebouwd. Deze versie kwalificeert als 'volledige versie' en vereist dus geen vorige Windows-licentie.

Voor de upgradeversie is een vorige licentie van Windows XP, Windows Vista of Windows 7 vereist. Met deze upgradeversie is het overigens wel mogelijk om een schone installatie uit te voeren. De upgradeversie zal voor beperkte tijd 40 dollar gaan kosten. Wat de upgradeprijs daarna wordt, is nog onduidelijk, maar Paul Thurrot hoopt dat Microsoft de prijs van 40 dollar permanent maakt.

Met Windows 7 en eerder bracht Microsoft altijd een winkelversie van het operating system uit. Deze versie was echter vrij duur: Windows 7 Professional kostte nieuw in de winkel in 2009 ongeveer 300 euro, terwijl Windows 8 straks dus verkrijgbaar is via Microsoft voor een aanzienlijk lager bedrag.

Gerelateerde producten

Meest recente nieuws

Er is 1 reactie

Geen Avatar
In vergelijking met Apple is Microsoft altijd te duur geweest met zijn software.
Avatar
1
Apple pakt de winst voornamelijk op de hardware van hun producten, niet zozeer op de software. Microsoft heeft geen eigen hardware dus de software prijs is daarom ook wat hoger, op zich best logisch.

Al mag de prijs voor een Windows-licentie best iets omlaag. Een prijsverlaging hoeft Microsoft wellicht niet eens zo heel veel te kosten, de verkoop van het besturingssysteem zal ook ongetwijfeld stijgen bij een prijsdaling.

Je moet geregistreerd en ingelogd zijn om te kunnen reageren! Klik hier om je te registeren!