Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Business » FTC doet inval bij Intel

FTC doet inval bij Intel

Vrijdag 9 april 2004 07:12 door Peter
Bron: Webwereld.nl, Views 766, Reacties (2)

De Japanse Fair Trade Commission heeft een inval gedaan bij Intel in Tsukuba.

De FTC, de Japanse overheidsinstelling die belast is met de naleving van de antitrustwetgeving, is aan het kijken of Intel onrechtmatige druk zou hebben uitgeoefend op PC-fabrikanten om alleen de Intel-chips te gebruiken.

Bij dat kantoor in Tsukuba werken 300 mensen. Het Japanse hoofdkantoor van Intel zit in Tokio. De FTC is ook langsgeweest bij AMD, Sony, Fujitsu en Toshiba. Intel heeft de inval al bevestigd, alleen verdere details wil de chipproducent niet geven.

De FTC heeft in februari al eens een inval gedaan bij Microsoft. Het antitrustonderzoek richt zich vooral op Windows XP. Microsoft had Japanse PC-fabrikanten licenties gegeven met daarin dubieuze clausules, die de concurrentie benadeeld zouden hebben, aldus de FTC.

Er zijn 2 reacties

Avatar
en? hadden ze druk uitgeoefend?
Geen Avatar
0
Zo lang er geld in het laadje komt... denkt microsoft en soortgenoten maar...
Ze blijven er mee spelen, met hun vele processen, vooral rond die antitrust wet.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: