In de kernel van windows worden amper lekken gevonden, het is vooral in de netcode van een aantal services waarin de gaten zich bevinden. Microsoft probeerd deze z.s.m. te fixen en released normaal gezien 1x per week een rits hotfixes (indien nodig). Het probleem bij windows is dat het door ontzettend veel mensen word gebruikt en sommige wijzigingen betekenen dat er incompatibiliteit ontstaat tussen onderdelen of netwerksystemen. Dit moet voorkomen worden en daarom is het dat MS misschien wel allang manieren kent om iets te fixxen, maar het eerst nog in het goede vat moet gieten alvorens men de patch released. Complete bedrijfsnetwerken draaien op windows, als daar iets in stopt met werken omdat er een fix is uitgebracht, maar die fix wel het probleem oploste maar een incompatibiliteit veroorzaakt met iets anders, dan ligt je net plat...en dat is alles wat een bedrijf NIET wilt. Zie alhier de reden waarom MS patches er soms pas laat zijn, terwijl eigenlijk ook veelal van de gaten redelijk snel gepatchte worden IMHO.
Toevoeging:
dat vele netwerken worden plat gegooid door virusen, worms enz. ligt veelal aan de beheerder van dat netwerk. Een achterlopend netwerk qua patches enz. is ook voor linux machines rampzalig, net zo goed als dat voor windows is. Nu weten linux gebruikers veelal meer van computers en zijn zij meer begaan met het reilen en zeilen van hun systeem al dan niet met de beveiliging van het systeem...Wat natuurlijk zorgt dat zij ook sneller updaten. IMHO is de update feature in windows 10x zo makkelijk, zeker als je het vergelijkt met 'even je kernel updaten' in linux...nou sucess! (vooral de newbie

. Het is en blijft altijd oorlog tussen windows en linux, ik ken beiden, en bekijk het zelf als: Windows - gebruiks vriendelijk, compatible, hoog multimedia gehalte, nadeel: het word door 90% gebruikt, kent genoeg bugs die wel redelijk snel gefixxed worden maar door de noobs niet de updates gedraaid worden... linux: niet gebruikersvriendelijk, 'expert' OS, veelzijdig, 'lekker knutselen', kampt ook met veiligheidsproblemen en worden soms wel sneller opgelost dan bij windows maar het kost ook weer extra kennis en moeite om de updates uit te voeren. (RPM is erg mooi maar dan blijf je niet altijd 100% bij met de updates, zeker niet met de Kernel(s)(patches))
Het heeft allemaal zo zijn voor en nadelen...Maak voor jezelf gewoon lekker de keuze waar jij je lekker bij voelt...ik voel me lekker bij beiden, maar heb momenteel gewoon geen tijd om te 'knutselen' onder linux dus draai gewoon Windows XP met een Windows 2003 server, snel geinstalleerd, snel geconfigureerd, draaid als een speer en maar weinig 'geknutsel'

Wat JIJ doet en vind... moet je lekker zelf weten

BillyBoem heeft dit bericht gewijzigd op 23-04-2004 om 15:31.