Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Internet » Legaal en gratis: P2P radio

Legaal en gratis: P2P radio

Dinsdag 8 juni 2004 11:55 door JDRX
Bron: The Register, Views 1534, Reacties (11)

Een team van programmeurs die eerder bij McAfee hebben gewerkt hebben een manier gevonden om de strenge P2P wetten te omzeilen. Met hun programma, Mercora, kan je liedjes delen zonder dat anderen ze echt downloaden. Deze manier van dalen noemt het bedrijf "P2P radio".

Naast het delen van muziek kan je met het programma ook chatten en een foto catalogus maken. Toch blijft het belangrijkste het delen van muziek. Het programma zal jouw muziek bestanden uitzenden. Andere Mercora gebruikers kunnen dan jouw muziek luisteren.

Het uitzenden is legaal, omdat het bedrijf een niet-interactieve digitale audio uitzendt licentie heeft gekocht. Het Digital Millennium Copyright Act (DMCA) bevestigd dat het legaal is. Door deze niet-interactieve licentie moet er wel aan een aantal uitzendregels worden gehouden. Er mag op geen enkele manier worden meegedeeld hoe de muziek heet die wordt gedraaid. Er mag niet worden gezegd wanneer welke muziek wordt gedraaid. En er mogen geen liedjes worden aangevraagd. Worden deze regels opgevolgd dan is het uitzenden van de muziek gewoon legaal. Toch benadrukt Mercora in hun Terms & Conditions dat de uitgezonden liedjes alleen van eigen cd's mogen zijn geript, of legaal gekocht via het internet.

Alhoewel het dus allemaal legaal moet zijn is het team achter het programma heel vaag over wie ze zijn. Ze vermeldden wel dat ze een "uitvoerend en technisch team dat voorheen heeft meegeholpen aan het bouwen van bedrijven als Netscape en McAfee.com" zijn. Ook contact kan slechts via een emailformulier plaatsvinden.

Daarnaast is het ook onduidelijk hoe Mercora geld op moet brengen. Het bedrijf belooft "geen ad-aware, spyware, of andere gluiperige truckjes van ons". Mercora moet minstens 500 dollar per jaar kwijt zijn aan de licenties voor het digitaal uitzenden van muziek. Maar zonder advertenties en zonder dat er betaald moet worden voor de software of het gebruik ervan is het niet duidelijk waar ze het geld vandaan halen. Dat geld lijkt te komen van Napster dat volgens sommigen achter dit initiatief zit.

Hoelang de RIAA dit toelaat en geen nieuwe wetten aanvraagt tegen dit fenomeen weet natuurlijk niemand. Maar velen betwijfelen of dit lang legaal zal blijven.

Er zijn 11 reacties

Geen Avatar
Dit had ik al 4 jaar geleden bedacht..... ;)
Avatar
mmh ik vind ut maar een achterlijk idee.
Geen Avatar
offlineAjax_Fan, ICT-liefhebber, 8 Jun 2004, 12:35
1

Quote:

Op 06-08-04 12:17 schreef benj@min:
Dit had ik al 4 jaar geleden bedacht..... ;)
Ja, jammer dat jij het niet ontwikkeld hebt.

Overigens is 500 dollar per jaar vrij weinig volgens mij.
Geen Avatar
Waarschijnlijk een groepje muziekliefhebbers van 100 man ofzo... Die moeten maar 5 euro per persoon betalen om aan 500 euro te komen en 5 euro is weinig als je weet dat je gratis zoveel muziek mag downloaden als je wilt
Avatar
je moet de muziek dus zelf opnemen met een programma als coolEdit? of wordt het dan weer illegaal?
Avatar
offlinebramus, ICT-professional, 8 Jun 2004, 17:09
1
Ik vind het anders wel een leuk idee, kun je even goed muziek luisteren. Alleen jammer dat je niet kan zien welk nr het is omdat dit niet mocht. Maja als je dus die muziek opneemt is het weer illegaal ja, kijken hoe lang de RIAA dit programma laat leven
Geen Avatar
Gewoon ff Creative Recorder aanzetten:D Hahaha, dit is echt the best, gewoon legaal, en dat ff opnemen:D
Geen Avatar
Kan je vervolgens met MusicBrainz Tagger toch weer de info ophalen van je liedje :D
Avatar
ik vind het maar een vaag idee......
Avatar
Jah gewoon lekker alles opnemen, daar is dan nog niet over nagedacht, maar ze zullen daar ook wel weer wat voor hebben, zodat de muziek niet opgenomen word, en je moet het hele liedje uitluisteren, da's ook wel minder B:{, dan kun je niet meerdere dingen tegelijk opnemen. Maar verder wel een leuk idee.

Vr Gr Marco :D
Avatar
Ligt het aan mij of is die site down? :(
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: