Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Business » Campagne tegen kopiëren en illegale DVD's

Campagne tegen kopiëren en illegale DVD's

Donderdag 16 september 2004 12:48 door Coen van Eenbergen
Views 1594, Reacties (14)

Het vorige maand opgerichte Platform Filmdiefstal.nl start morgen in de bioscopen onder de slogan: ‘Piraterij is een Misdrijf’ een intensieve consumentencampagne tegen handel in illegale DVD’s en de verspreiding van films op Internet en daarbuiten. Filmdiefstal.nl is direct verbonden aan de Stichting BREIN, de opsporingsinstantie in Nederland die eigendomsfraude bestrijdt. Het nieuwe platform is een niet eerder tot stand gebrachte samenwerking tussen brancheorganisaties uit de film/DVD-industrie, de bioscopen en de DVD retail- en verhuurketens. Men richt zich rechtstreeks tot de consument met de indringende boodschap dat diefstal een misdrijf is.

Het Platform Filmdiefstal.nl en de campagne werden gisteren wereldkundig gemaakt in Pathé Bioscoop Buitenhof in Den Haag. Na afloop van de bijeenkomst vond hier voor de deur een officiële vernietiging van DVD’s plaats door vertegenwoordigers van de betrokken organisaties. Vervolgens werd op Het Binnenhof het ‘Tweede Dinsdag van September koffertje’ met onder meer legale DVD’s en campagne posters overhandigd aan het CDA-kamerlid voor Justitie mr. drs. Nicolien van Vroonhoven-Kok. Hiermee symboliseerde het Platform het verlies aan belastinggeld (o.a. BTW) als gevolg van piraterij. Met de actie wil men tevens de overheid stimuleren meer aandacht te besteden aan de bestrijding van deze vorm van criminaliteit.

Het doel van de campagne is de consument ervan te doordringen dat er een norm is gesteld: ‘Je steelt geen films, want stelen is een misdrijf.‘ Op termijn streeft het Platform Filmdiefstal.nl met haar acties een gedragsverandering bij de consument na. Een belangrijk tweede onderdeel van de campagne is voorlichting aan het personeel uit de genoemde branches, aangezien piraterij een negatieve invloed heeft op de werkgelegenheid. Eenmaal goed geïnformeerd, dient iedereen die werkzaam is in de entertainment bedrijfstak een ambassadeursfunctie te vervullen. Soortgelijke campagnes zijn van start gegaan in de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Duitsland.

Het verlies door filmdiefstal bedroeg in 2003 wereldwijd 3,5 miljard euro (exclusief Internetaanbod). In Nederland werden dat jaar naar schatting 6 miljoen illegale DVD’s verhandeld tegen een straatwaarde van 40 miljoen euro. Een stijging van ruim 30% t.o.v. 2002. Naar verwachting zet de stijging zich in 2004 voort.

Filmdiefstal kan, door de financiële schade op termijn verlies van werkgelegenheid tot gevolg hebben, maar ook minder belastingopbrengst, minder investeringen in nieuwe filmproducties, sluiting van bioscopen, entertainmentwinkels en videotheken. De campagne is het startsein voor een reeks permanente acties tegen filmdiefstal. Vanaf 16 september a.s. zal in nagenoeg alle bioscopen voorafgaand aan de hoofdfilm de commercial ‘Piraterij is een Misdrijf’ worden getoond. Daarnaast wordt de trailer – waarvan twee versies bestaan – vanaf begin november op nieuw uit te brengen DVD’s gezet. Andere campagneonderdelen zijn free publicity, een speciale filmdiefstal.nl website en de verspreiding van een speciale ansichtkaart met het campagnebeeld en een prijsvraag waarmee legale DVD’s zijn te winnen.

Er zijn 14 reacties

Avatar
laat mij maar lekker crimineel zijn :P ;)
Avatar
offlinecom2,1ghz, ICT-professional, 16 Sep 2004, 15:41
1
Kopieren is niet illegaal want anders was het verkopen van branders en lege cd tjes verboden!
Avatar

Quote:

Op 16-09-04 15:41 schreef com2,1ghz:
Kopieren is niet illegaal want anders was het verkopen van branders en lege cd tjes verboden!

Dat klopt het gaat hier ook over het kopieren van films met copyright erop, dat is wel illegaal. Maar wat heeft het verkopen van branders en lege dvd's te maken met illegale dingen?
Avatar

Quote:

‘Piraterij is een Misdrijf’


lekkere slogan, het is niet eens duidelijk wat nou onder piraterij valt en wat niet....
Avatar
Al hadden ze dat geld wat ze besteed hadden aan deze campagne nou eens besteed aan het verlagen van die DVD's, want dit is zinloos imo.
Avatar
Downloaden is toch niet illegaal als het voor eigen gebruik is??

Groetjes Stefan
:??
Avatar

Quote:

Op 16-09-04 16:41 schreef Fikkie_87:
Downloaden is toch niet illegaal als het voor eigen gebruik is??

Groetjes Stefan
:??

downloaden is neit legaal..
als je een DVD origineel koopt (jaja het kan nog steeds ;)) en je kopiert die dvd omdat je benede een dvd speler heb en boven ook en je bent te lui om naar beneden te lopen.. dan mag het (eigen gebruik)

Maar kopier jij heb van iemand anders voor jezelf of download je hem van iemand anders.. dan mag het weer niet..

Lariekoek dus!

Het gebruik van Caps Lock lijkt me hier een beetje overbodig.
piet0r heeft dit bericht gewijzigd op 16-09-2004 om 17:14.
Avatar
Ze kunnen doen wat z\e willen.. maar dat houden ze tog nooit tege.. mense blijven tog kopieren :?? B:{
Avatar
offlinexaveN, ICT-professional, 16 Sep 2004, 17:35
-1
jah ze verknoeien een hele hoop geld voor nix :s
Geen Avatar
"Je steelt geen films, want stelen is een misdrijf"
Ik dacht altijd dat kopieëren niet meer is als een copyright schending (itt diefstal, bv het daadwerkelijk stelen van een DVD uit een winkel).
En op zo'n extra mededeling op je orginele dvd die je niet kan doorspoelen zit ik helemaal niet te wachten. Al die beveiligingen werken averechts, diegene die een orginele dvd koopt heeft een minder product als iemand met een geripte versie, maar hij/zij betaald er wel veel voor.
Door deze acties zullen mensen alleen maar eerder voor de illigale versie gaan.
Avatar
Hmmz BREIN, waar heb ik die naam eerder gehoord...was ddat niet die vage Stichting die door de wet te overtreden downloader aan dachten te pakken.....
En nu hebben ze dus een soort broertje...die t op een andere manier gaat proberen. K geef ze weinig succes.
Dvd's downloaden gaat langzaam, dus denken ze waarschijnlijk
dat de downloaders daarvan makkelijker te pakken zijn...

Lekkers slim dat je t vol onder de aandacht gaat brengen....niet dus! Ze konden misschien nog enigszins succes halen als ze t onverwachts deden en dus een verrassing waren..Maar nu is de schrik eraf en weten de downloaders dat ze op moeten gaan letten...en zal de opzet dus wat minder worden.
Dat ze op internet mensen gaan aanspreken is zker...dat is namelijk typisch voor deze tijd. Maar gaan ze ook folders en flyers enz enz. uitdelen....leuk heb je lekker veel onzinnig afval waarmee de straat dan bezaait ligt, want ik denk niet dat iemand zich er veel van aan zal gaan trekken..
Criminaliteit :??...ik vind dit geen criminaliteit als je t downloaden van muziek en dergelijke ook geen criminaliteit hebt genoemd...
Bovendien weten de meeste campagnevoerders geeneens wanneer t nou precies illegaal is....

3,5 miljard....en de straatwaarde is maar 40 miljoen euro...waardoor komen die andere miljarden euro's verlies dan :??...vaag.
Eerlijk gezegd kan t kabinet enz. ook beter bezuinigen op dit soort dingen...die tog geen nut zullen gaan hebben, als je tog al zo veel verlies maakt. Ook zal dat percentage nog wel dik gaan stijgen...want je haalt t zo uit een ander land, bijv. Canada, waar t legaal is....

Jeej ze denken echt dat ze iets gaan bereiken, misschien wel met die prijsvraag.....omdat ik wel wat dvd's wil winnen zonder ook maar iets te doen :D
Avatar
Kan op deze aktie maar een ding zeggen:

LAUGHiNG MY ASS OFF ! :D
Geen Avatar
Wat lees ik hier toch weer een pure onzin!

Films en muziek kopiëren is heel erg LEGAAL, zowel in het Nederlandsche recht als in het Europeesche recht! Downloaden is ook legaal, iets van iemand anders lenen en kopiëren is ook legaal, zelfs een dvd huren en kopiëren is legaal. Maar ... er zijn restricties. Lees er alles over op de volgende websites.

Nederlands recht
Europeesch recht

Zoals je kunt lezen is het kopiëren en/of modificeren van bijvoorbeeld software en spelletjes niet toegestaan maar muziek en films zijn vrijelijk kopiëerbaar, mits het voor eigen gebruik is. Je mag dus niets delen met anderen en/of verspreiden. En van software en spelletjes moet je dus wel afblijven, en dat is logisch ook.
DarkScribe heeft dit bericht gewijzigd op 17-09-2004 om 13:20.
Geen Avatar
Het is inderdaad heel goed om dit in bioskopen te laten zien... Die mensen hebben zojuist betaald om de film te zien... yawn.... Als ze nou reclames maken op sites zoals ddvd.info ofzo. Die versturen per dag vrachtwagens vol met dvd's. Die zijn natuurlijk alleen voor je privéfilms en foto's.
grimlock heeft dit bericht gewijzigd op 19-09-2004 om 11:35.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: