Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Nieuws » Internet » Breedband internet via gasleiding

Breedband internet via gasleiding

Woensdag 16 november 2005 16:50 door Metalman
Bron: C|NET News.com, Ingezonden door phsos250-NA1, Views 3181, Reacties (14)

Als het aan de Amerikaanse firma Nethercomm ligt gaan we binnen afzienbare tijd allemaal internetten via de gasleiding. Het bedrijf is op dit moment bezig met een technologie die dit mogelijk moet gaan maken.

Nethercomm wil draadloze signalen gaan gebruiken om breedband internet door de gasleidingen te transporteren. Men claimt dat snelheden tot 100 mbit/seconde mogelijk zijn, meer dan genoeg voor internet, en telefonie- en televisiediensten. Er zit alleen nog wel een addertje onder het gras: de technologie moet nog getest worden. Nethercomm heeft op het moment nog geen werkende producten, en heeft ook nog geen praktijk tests uitgevoerd. Vooralsnog is dus onbekend of het concept überhaupt wel gaat werken.

De werking
Nethercomm wil gebruik gaan maken van ultra wideband radio zenders en ontvangers, om draadloze signalen door de pijpleidingen te sturen. Ondertussen gaat de gas-toevoer door de leiding uiteraard gewoon door.

Ultra wideband (UWB) is een technologie die erg hoge doorvoersnelheden kan halen, met als enige nadeel dat een sterke UWB zender andere draadloze signalen kan storen. Volgens Nethercomm is dit echter geen probleem bij gasleidingen, aangezien die vrij diep onder de grond begraven liggen.

Revolutie in breedband land?
Als de technologie daadwerkelijk doet wat het belooft kon dit wel eens een revolutie gaan veroorzaken in breedband land. Zo is de limiet van de koperen lijnen die voor DSL gebruikt worden in zicht, terwijl de behoefte aan bandbreedte alleen maar toeneemt.

Veel telefoonbedrijven zijn bezig met upgrades van hun netwerk om meer capaciteit te bieden. Dit kost vele miljarden. Mocht de gasleiding een serieus alternatief blijken, dan zou ongeveer elk huishouden opeens kunnen beschikken over veel meer snelheid dan nu.

Vooralsnog is het wachten echter op Nethercomm, die zal moeten bewijzen dat deze technologie werkt.

We bedanken phsos250 voor het insturen van deze tip.

Er zijn 14 reacties

Avatar
Ik kan niet wachten totdatik de splitter mag monteren. :9
Avatar
klinkt veelbelovend!, nu maar hopen dat het werkt!
Geen Avatar
een woord WOW
off-topic
sorry ken niet internetten men gasleiding is gesprongen :? :9
Avatar
Ik denk dat er 1 heel groot nadeel aan vast zit. De grote steden namelijk. Volgens mij hebben ze namelijk hier in rotterdam geen gas. Het is allemaal electriciteit. In ieder geval in de nieuwere wijken is dit zo.

Het zou wel knap zijn als dit zou lukken, alleen vraag ik mij af of het daad werkelijk zo ver komt ;)
Roberttt heeft dit bericht gewijzigd op 16-11-2005 om 17:11.
Avatar
volgens mij hebben ze wel gas in rotterdam hoor...

Als dit doorgaat, hopelijk wordt het internet dan goedkoper

kunnen we eindelijk eens genieten van de voordelen van telefonie enzo, hier in het noorden hebben we nog niet van die mooie paketten :P
Avatar
@Roberttt: hoe kom je er in vredesnaam bij dat ze in rotterdam geen gas hebben? hoe wou je dan koken? ok op zo`n plaat (ben ff de naam kwijt) maar hoe wou je dan warm water krijgen en je verwarming warm krijgen??? je gaat me echt niet wijs maken dat ieder huishouden een boiler in huis heeft hangen om warm water te krijgen! :s

ik ben wel eens benieuw hoe ze dat dan willen gaan doen... meer huidhoudens op 1 lijn/buis enne hebben ze ook aan de gasmeter gedacht? ben je lekker aan het downloaden met 12,5 MBps slaat je gasmeter op hol!!! haha
1 ding weet ik wel... hier gaan nog heel wat jaartjes overheen als dit de toekomst zou zijn.

Grtz Ivo
Avatar

Quote:

Op 16-11-2005 17:43 schreef Sjengcity:
ik ben wel eens benieuw hoe ze dat dan willen gaan doen... meer huidhoudens op 1 lijn/buis enne hebben ze ook aan de gasmeter gedacht? ben je lekker aan het downloaden met 12,5 MBps slaat je gasmeter op hol!!! haha
1 ding weet ik wel... hier gaan nog heel wat jaartjes overheen als dit de toekomst zou zijn.

Grtz Ivo

Internetten is digitaal en gas is gewoon een gas (analoog:p). Dus daar zou je geen last van moeten hebben.
Tenzij je gasmeter ook het aantal kubieke meter aan gedownloadde dvd's zou meetellen ofzo: onmogelijk dus
Avatar
Als het systeem vast loopt dan is het BOOM zeker.
Gas en electriciteit Mwoa. ik heb m'n twijfels :?
Avatar
offlineMetalman, ICT-professional, 16 Nov 2005, 18:56
0

Quote:

Op 16-11-2005 18:43 schreef PeJe:
Als het systeem vast loopt dan is het BOOM zeker.
Gas en electriciteit Mwoa. ik heb m'n twijfels :?

Als je nou voortaan het bericht ook eens doorleest voordat je een reactie plaatst dan slaat het misschien nog ergens op. Zo had je kunnen lezen dat er geen elektriciteit door je gasleiding heengaat, alleen wat draadloze signalen. Dat kan verder geen kwaad i.c.m. gas of wat voor brandstof dan ook.
Avatar
offlineN.V.M, ICT-liefhebber, 16 Nov 2005, 21:09
0
ik heb er mijn twijfels over of dit echt zal gaan werken. ;{
Geen Avatar
offlineAngelus, ICT-professional, 16 Nov 2005, 21:31
0

Quote:

Op 16-11-2005 21:09 schreef N.V.M:
ik heb er mijn twijfels over of dit echt zal gaan werken. ;{

Ja indd ze hebben nog niets in de pratijk gedaan, maar het klinkt leuk, dus we zullen wel zien :)
Avatar
ik ben benieuwd hoor. als dit werkt zal het volgens mij een stuk makkelijker/goedkoper zijn dan glasvezel aangezien je geen leidingen meer aanhoeft te leggen(behalve in huis misschien) en je zou alleen een soort van adapter moeten hebben.
Avatar
Dat is dezelfde singaal technologie die MC zend amateurs ook gebruiken ofniet?

Een buurman van mij in de straat is zo'n zendamateur(nou ja tis maar wat je amateur kan noemen), ik heb wel eens over zijn schouder meegekeken. Het is gewoon een compleet soort internet waar je bestanden kan verzenden chatten/praten enz.
En ze halen zowat breedband snelheden met radiosingalen. :9
Met een mast van 9 meter kan hij mensen bereiken tot in Duitsland vanuit zuid-Overijssel!

Er zit wel een mindere kant aan, want zodra hij het spulletje aanzet heeft de hele straat geen mobiele onvangst meer. :(
Maar zoals al in het nieuwsbericht stond, het is wel erg gevoelig voor externe 'ruis', maar als dit door een leiding gaat 4m onder de grond heb je een strak lopende verbinding.
Beugeltje heeft dit bericht gewijzigd op 16-11-2005 om 23:03.
Geen Avatar
offlineJohnnyV, ICT-liefhebber, 17 Nov 2005, 15:54
0
Ik vraag me eigen af hoe dit bedrijf dat soort technologieen kan ontwikkelen zonder een dergelijk product te hebben.

Hoe komen ze aan het geld (subsidies)om zo'n project op te zetten. Wat als het mislukt wie gaat dat dan betalen.

Maar als dit werkelijk gaat lukken zal het internet velen malen sneller worden :D en natuurlijk goedkoper.
Reageer op dit artikel

Gelieve je te houden aan de algemene fatsoensnormen bij het reageren op Techzine. Goede en slechtereacties hebben invloed op je hoeveelheid punten.Tevens zal de redactie actie ondernemen tegen herhaaldelijke slechte reacties.Eventuele fouten in dit artikel kunnen via de article reportgemeld worden.

TZML Toolbar:
kleiner groter resize bold italic underline strike sub sup ul ol quote split url url me
Smilies:
:) :( :o :D ;) :P :p (lol) :@ :\'( ;{ :? :s :9
captcha
Verzenden: