Quote:
Op 05-11-2008 14:47 schreef donaralofs:
Ik was op zoek naar een router met een hoop NAT power (meer als 50mbps). Op de doos las ik iets als 300mbps en in de hardware.info test 240mbps. Dat klonk dus wel aardig. Wilde eigenlijk de d-link DIR-655 hebben maarja die lag niet bij de mediamarkt. Dus maar tegen beter weten in de sitecom gekocht.
Mjah als je je er een klein beetje in verdiept had, had je geweten dat zowel de WL-308 als de DIR-655 beide de stream engine gebruiken. De streamengine is proprietary techniek van Ubicom. Ergo de DIR-655 en WL-308 zijn mbt netwerk implementatie volledig gelijk. Het enige verschil is dat Sitecom Ralink wifi heeft en Dlink Atheros. Ralink is momenteel testbed van de wifi org voor 802.11n draft 2 certificering.
Ik denk dat 'tegen beter weten in' dus meer over je onderbuik gevoel zegt dan over deze router.
Quote:
Ik verwisselde hem voor een routertje die ongeveer 20mbps NAT deed op een lijn van 35mbps up en 29mbps down (5Ghz wireless link).
Das knap, aangezien de router alleen 2.4Ghz ondersteunt.
Quote:
Surfen werd ineens supertraag, je tikt een url in, wacht 5 seconden en dan ineens krijg je de pagina snel op je scherm, erg irritant dus.
Als je ISP of je modem/router VOOR de gamingrouter al een soort van QoS toepast zal het effect inderdaad tegengesteld kunnen zijn in de meest uitZonderlijke situatie. Dat zou dan dus ook gelden voor de dir-655
Quote:
Vooral omdat je denk een snellere router te kopen en het dan ineens een router blijkt te zijn met een hogere prijs en een mooiere doos. Baalde er flink van. Firmware van 1.0 naar 2.0 naar 2.1 beta geupdate. Niet veel merkbare veranderingen (behalve de webinterface). Dat hielp dus niet.
Toen die streamengine uit gezet en toen liep het allemaal wel redelijk.
Het apparaat probeerde de upstream te meten maar die is bij mij niet altijd constant (altijd tussen de 25 en 35mbps), dus dat zal ook niet mee geholpen hebben. Tijdens m'n testen was m'n snelheid wel constant.
NAPT en port forwarden staat op een apart scherm, moet je even doorhebben anders denk je dat je bij het portforwarden niet eens de port aan de interne kant kan veranderen. Maar dat gaat dus prima.
Kortom, leuk dingetje. Streamengine is niet alles. Misschien is een apparaat van een netwerkfabrikant met wat meer ervaring (d-link/linksys/netgear etc) toch handiger.
Misschien is het handiger dat JIJ weet waar je over praat voordat je met dit soort opmerkingen komt
Quote:
Wel goed dat ze met de wat specialistiser hardware beginnen en tenminste firmware updates etc makkelijk online hebben staan.
Dat is al jaren zo.