Als het aan de LPF ligt, komt er een landelijk verbod op bedelen. Goed nieuws voor de minder bedeelden: in cyberspace zijn nog voldoende straathoeken vrij. Veel belangrijker is dat bedelen op Internet lijkt te lonen. De Amerikaanse Karyn Bosnak leidde een te luxueus leventje in New York en voor ze het wist had ze met behulp van haar creditkaart 20.000 dollar te veel uitgegeven.
Ze richtte de website savekaryn.com op en naar eigen zeggen steunden totaal vreemden haar met in totaal 13.000 dollar. Ze is niet de enige. Een aspirant operazangeres roept internetters op een bijdrage te leveren aan haar zanglessen op www.saveelaine.com. Een van de eerste cyberbedelaars is de Amerikaan Rick Schmidt. Hij verscheen al eens in de Late Show van David Letterman en haalde via zijn website sendmeadollar.com in drie jaar tijd meer dan 4800 dollar op.
Volgens Yahoo stijgt het aantal cyberbedelaars de laatste tijd fors. Telde het internetbedrijf in 1996 slechts vier bedelsites. Nu heeft het bedrijf er 51 geïndexeerd.