1 min Applications

DDoS-aanvaller in therapie

DDoS-aanvaller in therapieAugustus 2003 werd het trojaanse paard RPCSDBOT door een 14-jarige los gelaten op het wereldwijde web. De door de RPCSDBOT besmette systemen werden niet lang daarna door deze tiener gebruikt om een DDoS-aanval op de website van Microsoft te organiseren. De website van het software bedrijf was bijna vier uur onbereikbaar door deze aanval.

Een Amerikaanse rechter heeft deze jeugdige cybercrimineel afgelopen vrijdag een taakstaf gegeven van 300 uur en moet tevens verplicht in therapie. Ook mag de berouwvolle tiener gedurende een proefperiode van 3 jaar geen andere strafbare daden meer plegen. De identiteit en het geslacht van deze persoon is niet bekend gemaakt.

Rond diezelfde van de RPCSDBOT ging ook de Blaster-worm de wereld rond, dit zorgde er voor dat er in het begin een verband werd gelegd tussen deze twee wormen, maar dit was niet het geval. De Blaster.B was gemaakt door de nu 19-jarige Jeffrey Parson die eerder dit jaar werd veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf voor het schrijven en verspreiden van deze worm.

Bron:ZDNet