4min Devices

Review: Madden 2007

Graphics en Gameplay

Graphics is iets wat ze bij Electronic Arts belangrijk lijken te vinden. Elk jaar verbaas je je over de grafische pracht die EA uit de kast haalt om haar steeds terugkerende titels (sport, in dit geval) er nog mooier uit te laten zien als de editie die ervoor kwam. Dit is natuurlijk merendeels een verkooppraatje. De consument wilt een mooi spel en dit presenteert EA dan ook aan de consument. Aan de andere kant verbaas ik me toch over de grafische pracht van het spel en vraag ik me soms af waar ze die vandaan halen.

Grafische pracht is niet altijd even goed. Ik was mezelf behoorlijk aan het ergeren namelijk over de grafische pracht van, geloof het of niet, het menu. Dit menu was traag, niet een beetje traag, maar ontzettend traag. Mijn pc voldoet ruimschoots aan de eisen die het spel stelt aan de pc waarop het gespeeld wordt. Maar dit vind ik toch echt te ver gaan. Een menu, waarin de muispijl schokkerig vooruit gaat, waarbij je soms 4 seconden moet wachten op het volgende menuutje, dat stelt niet lekker vlot in als je even een wedstrijdje american footbal wilt spelen.

Wat dan nog het aller, aller ergste is, is de snelheid waarmee het spel geladen wordt, dat is namelijk gewoon goed. Met mijn ietswat verouderde grafische kaart is het spel nog goed te spelen met redelijk hoge instellingen en dat is nadat je jezelf door het menu hebt geworsteld een raar gevoel.

Wat dat betreft had EA de prioriteit wel mogen verleggen. Ik wil een snel menu, dat hoeven geen mooie hoogstandjes te zien. Ik wil vlot kunnen instellen en daar niet teveel tijd aan kwijt zijn omdat ik moet wachten. Als ik moet wachten op het spel vind ik dat een stuk minder erg dan dat ik moet wachten terwijl elke instelling is geladen in het menu.

Review: Madden 2007
Dit is niet iets wat nieuw is. EA flikte hetzelfde geintje bij Battlefield 2, alleen heb ik het daar niet in de review gemeld.
Als je je eenmaal door het menu geworsteld hebt kan je eindelijk een lekker potje american footbal spelen. American Footbal is geen vlot spelletje, zoals kenners wel weten. In tegenstelling tot de engelse variant, rugby, ligt het spel tussen elke play stil. Je moet kiezen hoe je aanvalt, welke formatie, en je moet die formaties kunnen dromen. Kan je dat niet, dan ben je verloren. Het spel komt beginners te gemoed door vooraf plays te selecteren als recommended, maar dan moet je ze alsnog zelf goed uitvoeren.

American Footbal is een leuk spel, je moet het alleen even door krijgen. Ik was een hele middag zoet voor ik het een beetje in de vingers kreeg en na een paar dagen lukte het me redelijk te spelen in de competitie. Toen ik na een tijdje dacht dat ik het in de vingers had en ik het online probeerde, werd ik echter finaal afgeslacht.

Persoonlijk houd ik niet zo van dit soort spellen maar ik heb toch volgehouden om er een eerlijk oordeel over te vellen. Heb je een voorliefde voor American Footbal of wil je een sporttitel waar je echt tijd in moet steken voor je het door begint te krijgen. Wil je diepgang en niet elke wedstrijd met 10-0 winnen zoals bij oudere Fifa’s wel eens het geval was. Dan zit je bij dit spel bijzonder goed. Wil je gewoon een leuke sporttitel, die je vlot door hebt en die niet te moeilijk is en je gewoon vermaakt, zoek je heil dan ergens anders.

Review: Madden 2007
Madden is voor die hards, voor mensen die iets moeilijks zoeken en voor fans van de serie en van American Footbal. Het is daarom ook niet zo verbazend dat dit spel het zo goed doet in de Verenigde Staten. In de V.S. Is American Football namelijk net zo populair als voetbal bij ons is en daar heeft dus ook iedereen verstand van het spelletje. En pas zodra jij verstand krijgt van het spelletje, begin je echt te genieten van dit spel. Al met al, ik heb het al een paar keer gezegt, iets voor doorzetters.

Naast de plays zijn de controls natuurlijk ook handig om te kennen. Deze zijn echter gelukkig wel net zo makkelijk als alle andere spellen uit de sportreeks van EA. Ook is er een trainingsoptie die je helpt bij het in de vingers krijgen van de game.