Google’s eigen browser lijkt steeds populairder te worden. Uit onderzoek van verschillende bureau’s blijkt dat Chrome gestaag steeds meer terrein wint op de browsermarkt.
Ondanks dat Microsoft met Internet Explorer nog steeds het lijstje aanvoert, groeit het aandeel van Chrome wel gestaag. Afgelopen maand groeide het aandeel van Chrome met 1,42 procent naar een marktaandeel van 17,62 procent. Momenteel heeft Microsoft nog 52,63 procent van de browsermarkt in handen volgens de cijfers van Net Applications. Ten opzichte van vorige maand is dit een daling van 1,76 procent. Firefox groeide een kleine 0,3 procent naar 22,52 procent. Daarnaast vergrootte ook Safari zijn aandeel met zo’n 0,4 procent. Opera zakte net als Microsoft in haar aandeel en heeft nu nog slechts 1,56 procent van de markt in handen.
De groei van Chrome gaat dus vooral ten koste van Internet Explorer waarvan het aandeel al meer dan een jaar gestaag met kleine stapjes afneemt. Waar het aandeel in december 2010 nog 59,26 procent bedroeg, is dit nu 52,63 procent. Ondanks dat Microsoft veel moeite doet om Internet Explorer 9 aan de man te brengen heeft dit vooralsnog niet mogen baten. Google mag daarentegen wel genieten van steeds betere cijfers. Volgens het bedrijf werd er op de browsermarkt niet genoeg geïnnoveerd en is dit dan ook de kracht van de browser. Daarnaast is een stabiele browser voor het bedrijf erg belangrijk. Dit is namelijk het middelpunt voor alle diensten die het bedrijf aanbiedt.