AMD en Anthropic sluiten een strategisch partnerschap. Anthropic gaat tot 2 gigawatt aan AMD Instinct MI450-GPU’s inzetten in Helios-racks, met de eerste gigawatt in de eerste helft van 2027. Daarbovenop investeert AMD tot 5 miljard dollar in de maker van Claude.
De deal draait om meer dan alleen hardware. Anthropic zet de AMD Helios rack-scale oplossingen in met Instinct MI455X-GPU’s, EPYC Venice-processoren, Pensando-networking en ROCm-software. Het is een uitbreiding van de AMD-inzet voor Anthropic, dat al Instinct MI355X-GPU’s gebruikte.
AMD en Anthropic starten daarnaast een meerjarige samenwerking waarbij Claude wordt ingezet om workloads voor Instinct-GPU’s te optimaliseren en de ontwikkeling van ROCm te versnellen. Het is voor Anthropic een bekende weg. Het bedrijf mikt op allerlei processoren, van Google tot Nvidia en AMD, met als bijkomend voordeel dat het nooit volledig afhankelijk is van een van deze hardwarespelers.
Onderdeel van een grotere GPU-uitbouw
AMD heeft met Instinct MI450 en het Helios-platform een reële inferencing-optie, al zijn training runs veelal op Nvidia en Google. Eerder dit jaar kondigde Meta aan 6 gigawatt aan AMD-GPU’s uit te rollen, terwijl Oracle zo’n 50.000 MI450-chips inzet. Deze week meldde ook Microsoft dat Azure Helios-racks gaat gebruiken voor inferencing op grote schaal.
Een Helios-rack bevat 72 MI455X-GPU’s, goed voor circa 2,9 exaFLOPS aan FP4-rekenkracht en 31 TB HBM4-geheugen. Daarmee heeft AMD een direct alternatief voor Nvidia’s Vera Rubin-platform.
Opvallend bij de Anthropic-deal is dat er net als bij de Meta-deal een complexe financiële constructie bestaat. AMD committeert zich daarnaast aan een investering van maximaal 5 miljard dollar in Anthropic.
Compute als sleutel
Volgens medeoprichter en Chief Compute Officer Tom Brown laat het draaien op uiteenlopende hardware toe om de juiste workloads aan de juiste chips te koppelen. De uitrol van de eerste gigawatt start in de eerste helft van 2027.