Afgelopen donderdag meldden wij dat de notebooks van het merk Medion, verkocht door de Aldi, geïnfecteerd waren met een virus. Dit virus blijkt ook nog eens door veel virusscanners niet verwijderd te kunnen worden.
Op de laptops die verkocht werden bij de Aldi stond een dertien jaar oud virus dat zich nestelde in de boot-sector van de notebooks. Nadat dit virus ontdekt was heeft men getest welke virusscanners in staat waren om het virus, wat overigens geen schade aanricht, te verwijderen. De resultaten van dit onderzoek waren echter schrikbarend.
De standaard meegeleverde virusscanner BullGuard was niet in staat om het virus te verwijderen. Naast deze virusscanner konden ook McAfee, Trend Micro en Avira het virus niet verwijderen.
Symantec en Panda daarentegen slaagden er echter wel in om het virus succesvol te verwijderen, het enige nadeel was dat het systeem hierna ook niet meer werkte. Hiernaast werd ook getest met de OneCare software van microsoft, deze scant echter niet op boot-sectorvirussen, en was dus ook niet in staat deze te verwijderen. Naast software die ofwel de laptop geheel onklaar maakte of het virus totaal niet verwijderde was er ook software die er wel in slaagde het virus succesvol te verwijderen. G Data, BitDefender en Kaspersky konden het virus detecteren en vervolgens ook verwijderen op een goede manier.
Naast de test met de virusscanners ontdekten de onderzoekers nog iets. Het virus, Stonded.Angelina genaamd werkt namelijk ook gewoon op de x86-versie van Windows Vista. Het geïnfecteerde systeem is gewoon op te starten en toont geen enkele waarschuwing over de gewijzigde boot-sector. Dat er geen melding getoond wordt is erg vreemd, dit gezien het feit dat Windows 98 dit wel doet.
Voor het probleem heeft Medion onderhand zelf een oplossing beschikbaar gesteld, jammer genoeg is deze oplossing wel in het Duits.