Game publisher Electronic Arts zal zich in het vervolg versterkt gaan richten op de Blockbuster spellen, zo verkondigde het bedrijf enige dagen geleden, en begon hierbij meteen te strepen.
De bezuinigingen zijn echter in geen enkel geval een gevolg van strategische fouten, zo verdedigde Riccitiello. Men wilde het bedrijf fit maken. "Wij denken dat het een offensieve, positieve stap is in de evolutie van ons bedrijf," aldus de EA-CEO tegenover Reuters. Electronic Arts zal in het komende jaar slechts 40 titels uitgeven. Het zou echter zeer goed mogelijk zijn als deze lijst nog verder krimpt, "verrassen" zou het Riccitiello niet.
Een groot deel van de winst zou met de digitale distributie van games, diensten en social-games gemaakt moeten worden. Volgens EA’s John Riccitiello zouden de alledaagse schijf gebaseerde games voor een groot deel van de opbrengsten blijven zorgen, maar hij denkt wel dat ongeveer de helft van de omzet in 2010 met andere middelen behaalt kan worden.