1 min Devices

Microsoft stopt met ondersteuning DRM voor wma

Gebruikers van het voormalige MSN Music zullen vanaf 31 augustus niet meer rustig luisteren naar hun muziek. Reden hiervoor is dat Microsoft stopt met het ondersteunen van de DRM-beveiliging voor het wma-formaat.

Het gaat hier om de PlayForSure-versleuteling die alle audio-bestanden nodig hebben om het af te kunnen spelen. In 2006 werd MSN Music omgedoopt tot Zune Marketplace, sindsdien wordt er een andere versleutelingstechniek gebruikt voor het beveiligen van de muziek.

Microsoft stopt met ondersteuning DRM voor wmaIndien gebruikers de muziek willen overzetten naar een nieuwe computer, of het besturingssysteem opnieuw installeren wordt er naar een beveiligingssleutel gevraagd. Vanaf 31 augustus zullen deze sleutels niet meer beschikbaar worden gesteld door Microsoft waardoor de gebruiker naar zijn muziek kan fluiten.

Gebruikers die nu nog muziek met deze beveiliging op hun computer hebben staan zijn natuurlijk niet te spreken over de actie van Microsoft. Zeker aangezien ze betaald hebben om de muziek legaal te verkrijgen. Tegenstanders van de DRM beveiliging zien dit als een overwinning aangezien hieruit blijkt dat de beveiliging niet consumentvriendelijk is. Volgens hen toont dit aan dat DRM-beveiliging voor meer problemen zorgt dan dat het oplost.

Bron:Betanews