HPE introduceert nieuwe NonStop Compute-systemen

HPE introduceert nieuwe NonStop Compute-systemen

HPE kondigde deze week de HPE NonStop Compute NS5 X5 en NS9 X5 aan. De twee systemen vormen een uitbreiding van het NonStop-portfolio en richten zich op organisaties die rekenen op maximale beschikbaarheid van hun IT-omgevingen. Voorbeelden hiervan zijn toepassingen in het betalingsverkeer, fraudedetectie en productieautomatisering.

De NS5 X5 en NS9 X5 leveren verbeterde prestaties en schaalbaarheid. Beide systemen draaien op Intel Xeon-processors. De NS5 X5 gebruikt de Bronze 3400-serie, terwijl de NS9 X5 is uitgerust met de krachtigere Gold 6400-serie. HPE verdubbelt het maximale geheugen naar 8 TB, wat bijdraagt aan hogere verwerkingscapaciteit. Daarnaast beschikt de NS9 X5 over 2,5 keer meer netwerkbandbreedte en snellere fiberchannel-verbindingen. Dat maakt het systeem geschikt voor omgevingen met hoge transactiedichtheid, zoals financiële instellingen en productielocaties met meerdere fabrieken.

Hoge beschikbaarheid

HPE bouwt voort op de bestaande fouttolerante architectuur van de NonStop-systemen. De nieuwe modellen combineren compute, opslag, netwerk en software binnen een clusterconfiguratie die ontworpen is om uitval te voorkomen. Volgens IDC voldoen de systemen aan beschikbaarheidsniveau AL4, wat neerkomt op een uptime van minimaal 99,999%.

De NS9 X5 ondersteunt clustering met de vorige twee generaties van NonStop Compute, waardoor organisaties oudere en nieuwe systemen kunnen combineren in één omgeving. Dat verlaagt de migratiedrempel en voorkomt onderbrekingen tijdens de overstap.

De lancering omvat ook een update van het besturingssysteem met ondersteuning voor multi-factor authenticatie. Volgens HPE is deze functie essentieel voor organisaties die moeten voldoen aan regelgeving zoals de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) in Europa, de Payment Card Industry Data Security-standaard en de Amerikaanse HIPAA-wetgeving.

Beide nieuwe processors zijn nu beschikbaar als zelfstandige systemen of via HPE’s GreenLake-model op basis van verbruik. Implementatie- en migratiediensten worden geleverd door HPE Nonstop Compute-engineers.