Excel en Powerpoint 2011

Excel 2011
Eén van de grote verbeteringen die Microsoft (terug)brengt naar de Mac is Visual Basic for Applications. Visual Basic werd in de vorige versie van Office nog geschrapt, maar maakt nu dus een terugkeer. VBA wordt door veel bedrijven gebruikt voor het automatisch opmaken van documenten.
Een andere interessante toevoeging die Windows-gebruikers sinds Office 2010 kunnen gebruiken is ‘Sparklines’. Door middel van deze functie is het mogelijk om een kleine grafiek aan te maken in één enkele cel. Sparklines zijn zeer handig om gauw een trend in de ingevoerde cijfers te kunnen herkennen.
Apple lijkt het onderspit te delven wat betreft dit gebied. Zo biedt Microsoft betere templates voor Excel dan Apple dit doet voor Numbers. De templates zijn niet direct mooier dan Numbers’ templates, maar wel eenvoudiger om te gebruiken.
In het zakenleven zal Excel naar alle waarschijnlijkheid de voorkeur ontvangen. Numbers mist op het zakelijke gebied gewoon een aantal functies. In de woonkamer zou Numbers het echter wel eens makkelijk kunnen winnen door het uiterlijk dat meer uitnodigt.

PowerPoint
Met de komst van Keynote van Apple werd Microsoft werkelijk vernederd, want het programma was op zo goed als alle gebieden duidelijk beter dan Microsoft’s PowerPoint. Met de nieuwste versie van PowerPoint voor de Mac lijkt Microsoft echter weer terug in het zadel te klimmen.
PowerPoint kan dankzij de nieuwste versie van het programma weer serieus genomen worden en dat is voornamelijk te danken aan het feit dat Microsoft een aantal belangrijke functies van Keynote heeft geïmiteerd en hier en daar ook heeft verbeterd. Zo zijn er verbeterde templates, grafische effecten en grafieken.
Een andere interessante functie is het verwijderen van de achtergrond uit een afbeelding. Je kent het vast wel, je wilt een afbeelding gebruiken maar de achtergrond vloekt ontzettend bij je dia’s. Door deze functie wordt het mogelijk om de achtergrond op eenvoudige wijze te verwijderen, dit kan automatisch, maar ben je dan nog niet volledig tevreden over het resultaat, dan kan je ook nog handmatig aanpassingen doorvoeren.

De Ribbon-interface doet PowerPoint echter toch minstens een beetje de das om als we het vergelijken met het eenvoudige uiterlijk van Keynote. Hoewel de interface duidelijk opgeruimder is dan die van Excel en Word, is het nog altijd aardig zoeken en neemt de balk in de lengte veel ruimte in doordat er nogal grote iconen worden gebruikt.
Desalniettemin mag de nieuwe Mac-versie van PowerPoint wel degelijk een grote stap genoemd worden. De interface is opgeruimder en de gebruikers worden voorzien van nieuwe functies waardoor ook hier de verschillen met de Windows-gebruikers worden duidelijk verkleind en PowerPoint weet nu beter te concurreren met Apple’s Keynote.