Gameplay
Je kijkt zoals bij elke SimCity game vanaf de bovenkant, maar je kan gemakkelijk in en uit zoomen en draaien. Dit is wel noodzakelijk in dit spel omdat je een wijk moet perfectioneren in plaats van een paar vakken als industrie, woonwijk of winkelgebied te markeren. Je moet de juiste balans zien te vinden van wonen, werk, leren en nog wat meer aspecten.Wat ik precies met die balans bedoel is het tevreden stellen van elke burger in het dorp. Als een persoon vindt dat zijn werk te ver is en daardoor geen privé tijd overhoudt, dan moet je er voor zorgen dat er werk dichterbij is, of de reistijd zien te verkorten door een nieuw stuk weg aan te leggen.

Een grappig voorbeeld is, dat als je meerdere cafés bouwt in een kleine omgeving, de inwoners om de vreemdste redenen boos kunnen worden, omdat ze telkens dronken zijn. Op die manier kun je eenvoudig een probleemwijk creëren.
Als veel personen ontevreden zijn zullen ze op den duur rellen gaan veroorzaken of ze verdwijnen uit de stad. Je moet dus zorgen dat vrijwel iedereen tevreden is. Je kan je wijk helemaal naar je eigen wens en smaak afstellen. Je kan ervoor kiezen om de grotere en goedkopere flatwoningen te bouwen en hierdoor je wijk/stad minder mooi te maken. Je vervuiling neemt hierdoor ook toe wat dus resulteert in een vervuild gedeelte van je wijk.

Zoals we van elke Sim City gewend zijn, wordt je ook geteisterd door rampen. Je kunt ze ook zelf oproepen als uitdaging. Je kan dus zo controleren of je stad voldoende beveiligt is voor een ramp, maar doe dit niet als je er van tevoren al geen vertrouwen in hebt, want je vernietigt hiermee natuurlijk een gedeelte van je stad.
Zoals je al eerder kan lezen is het niet de bedoeling om met deze game een paar velden als industrie, kantoor of woningen te bestemmen en dat hier automatisch de diverse gebouwen worden gebouwd. Je moet zelf de types huizen, kantoren of werkgelegenheid selecteren en bouwen.