Graphics, geluid, AI en online
Graphics
Omdat het STCC een uitbreiding is op Race07, is hier weinig nieuws te melden. De nieuwe auto’s in de game, te weten de Volvo C30, Volvo S60, Peugeot 308 en de Audi A4 zijn goed gedetailleerd. De BMS Incognito lijkt grotendeels wel op een Mercedes-Benz C200.
De graphics van de circuts zijn eigenlijk nog steeds hetzelfde, al zijn de Zweedse circuits redelijk kaal. Anderzijds komt dat het aantal frames per seconde ten goede. Dat de circuits kaal zijn betekent niet dat ze niet gedetailleerd zijn, want dat zijn ze zeker!
Verder zou ik hetzelfde kunnen benoemen als wat ik heb gedaan in de GTR Evolution review, dat de graphics anno nu niet meer kunnen vanwege de concurrentie en tevens mist de geanimeerde pit crew. Daarnaast is het schademodel matig met een paar onderdelen die eraf kunnen vallen en wat simpele deuken. Geen afgeschuurde verf of iets dergelijks.
Geluiden
De geluidseffecten klinken hetzelfde als in Race07. Alleen de Camaro’s produceren een leuk nieuw geluidje. Geen echte veranderingen hier en dus is er ook niet veel nieuws over te melden.
AI
De AI op de Zweedse circuits lijkt wat beter dan op de WTCC-circuits. De tegenstanders lijken wat agressiever, ze schuwen wat duw- en trekwerk niet en dat levert zeer leuke races op. Ik heb in ieder geval moeite met racen op 100 procent moeilijkheidsgraad op de Zweedse circuits.
Online
In de vorige reviews van race07 + uitbreidingen heb ik niets verteld over online gamen. In het geval van Race07 kon dit niet omdat we hem al konden testen vóór de release. Bij GTR Evo was ik het domweg vergeten.
Terwijl bij de vorige twee titels het aantal spelers online hoog is, is er voor STCC maar weinig actie online te vinden. Ook op fora wordt er niet veel gesproken over deze uitbreiding. Ik vermoed dat dit vooral iets is voor Scandinaviërs, aangezien deze raceserie ook niet echt bekend staat in andere delen van de wereld en het feit dat Simbin het spel alleen in Scandinavië via retailkanalen verkoopt.
Lag is soms een issue en een stabiele server is belangrijk. Er kunnen namelijk nare botsingen ontstaan als er lag is. Je moet dus de juiste server uitzoeken, maar als je die gevonden hebt kun je geweldige races beleven.