Prestaties
Als eerste is het natuurlijk interessant om te weten met welk systeem we de SSD gaan testen en met welke benchmarks getest gaat worden. Om meteen op de eerste vraag antwoord te geven hier het systeem:Het testsysteem | |
---|---|
Processor | Intel Celeron 430 |
Geheugen | 2 GB Crucial Ballistix PC8500 |
Moederbord | Asus Maximus Formula |
OS | Windows Vista |
Ik moet hierbij wel vermelden dat SSD’s het beste presteren in combinatie met de Intel ICH10-chipset, terwijl ik gebruik maak van de ICH9-chipset, hier is dus nog een prestatiewinst te halen. Nu de benchmarks, we gaan testen met een aantal verschillende programma’s, hier volgt het hele lijstje:
- ATTO Benchmark;
- Crystaldiskmark;
- HDTach;
- HDTune.

Atto Benchmark-resultaten

CrystalDiskMark-resultaten

Everest Read-resultaten

Everest Write-resultaten

HDTach-resultaten

HDTune Read-resultaten

HDTune Write-resultaten

File Benchmark-resultaten
Misschien was je zelf al tot de conclusie gekomen na het bekijken van deze benchmarks, maar ik vind de prestaties van de Patriot Warp V3 tegenvallen, zeker als je kijkt wat er op papier beloofd wordt. Natuurlijk maak ik niet gebruik van de ideale chipset, maar ik had er wel meer van verwacht. Vooral de schrijfsnelheid zie je teruglopen wanneer de SSD aan het werk is. Dit kan ook liggen aan de firmware, aangezien deze bij veel SSD’s nog niet op en top is. De toekomst zal het uitwijzen. Natuurlijk zijn de prestaties nog wel hoog te noemen voor hedendaagse begrippen.