NVIDIA is bezig met het ontwikkelen van de D10U-gpu. Deze gpu moet het verschil goedmaken tussen de gpu’s van dit moment en de G200 die NVIDIA ook in de planning heeft staan.
De nieuwe gpu staat voor het tweede kwartaal van dit jaar gepland, dus dat is al redelijk dichtbij. De D10U-gpu moet een kleinere versie worden van de G92-gpu. Deze laatste wordt onder andere gebruikt in de 8800GT en de 8800GTS 512 MB. Door deze verkleinde versie is de gpu wat koeler en deze zou dus eventueel ook op hogere snelheden kunnen draaien.
Als het goed is wordt de gpu gefabriceerd op basis van een 55 nanometer-procédé. Dat zou voor NVIDIA de eerste keer zijn dat het bedrijf een gpu maakt op deze grootte. De videokaarten van dit moment zijn namelijk gebaseerd op een procédé met details van 65 nanometer. ATI heeft de overstap naar 55 nanometer al wel gemaakt, want dit gebeurde ongeveer al een half jaar geleden.
NVIDIA laat duidelijk weten dat dit geen nieuwe generatie is, maar gewoon een vernieuwing van de huidige gpu’s. De G200 moet wel zorgen voor een nieuwe generatie videokaarten.