3min Devices

Review: Logitech G25

Logitech G25 pedalen

Zoals eerder vermeld in de review levert Logitech pedalen met een koppelingspedaal bij deze set. De pedaalunit ziet er stevig uit en is zeer zwaar. Een schatting ligt zeker op 3,5 kg. De pedalen zien er sportief uit en het gaspedaal heeft een ander profiel dan het rempedaal en het koppelingspedaal.
De gehel unit is 42cm lang, waardoor je, als het setje onder het bureau gebruikt rekening moet houden dat je weinig ruimte voor je benen overhoudt als je iets anders doet. Ook deze pedalen hebben het stripje met punten beschikbaar waardoor je de pedalen vast kunt zetten in tapijt. Ook kan je de pedalen vastschroeven met 6 bouten. Zonder deze opties is het setje ook al zeer stabiel.

Review: Logitech G25
De pedaalunit van de Logitech G25

Bij het indrukken van de pedalen kom ik echt op een verrassing. Het gaspedaal voelt zoals een echt gaspedaal. Hij glijdt langs je sok of schoen en nimmer heb je het idee dat het gaspedaal irritant of onprecies is. Je voelt gewoon hoe ver je hem ingedrukt hebt.
Dan het rempedaal. Dit pedaal is het allerbeste aan de hele set. Wat een drukkracht! Ik kan mezelf wegduwen op mijn bureaustoel met wielen zonder dat ik het pedaal indruk. Voor mensen die gewoonlijk met links remmen in racesims, maar in een echte auto met rechts kan dit een lastige set worden. De hoge druk van het rempedaal is niet iets waar het linkerbeen of voet gewoonlijk aan gewend is. De precisie is er niet meer, en de drukkracht kan te hoog zijn voor een hoge precisie. Om zeer goed te ‘left-foot-braken’ dien je veelvuldig te oefenen om de precisie in het linkerbeen te krijgen. Ook is het rempedaal progressief waardoor hij steeds zwaarder wordt. Het rempedaal is fantastisch, geweldig, übergoed en alle andere superlatieven beschikbaar.
Het koppelingspedaal ben ik het minst over te spreken van de drie pedalen. Mogelijk heeft het ook te maken met dat je het echte aangrijppunt niet echt voelt. In een normale auto merk je exact waar het aangrijppunt is. Door de niet bestaande G-krachten bij het simracen lijkt het aangrijppunt niet te bestaan en lijkt het koppelingspedaal erg vreemd aan te voelen.

Review: Logitech G25
Jammer dat alle pedalen op dezelfde hoogte zitten

Overall een heel goede set die op de ‘goedkope’ consumentenmarkt zeer lastig te overtreffen zal zijn. Het enige echte minpunt dat ik nog niet genoemd heb is dat heel-and-toe zeer lastig is. Met je tenen van je rechtervoet druk je het rempedaal in, en met de hiel van je rechtervoet het gaspedaal. Tegelijkertijd wordt met je linkervoet het koppelingspedaal bediend. Zo wordt er geschakeld bij een ongesynchroniseerde versnellingsbak. Hier moet je de motor bij het terugschakelen op het juiste toerental brengen. Dat doe je met je hiel door het gaspedaal in te drukken. Meer informatie vind je hier. Doordat het rempedaal en het gaspedaal op dezelfde hoogte zitten wanneer ze niet ingedrukt zijn is het lastig bij volledig indrukken van het rempedaal, het gaspedaal nog in te drukken met je hiel.
Bron:Techzine Redactie