2min Devices

Samsung en RIM aangeklaagd om emoticon-patent

Eind vorig jaar stapte Samsung naar de rechtbank in Duitsland om Apple aan te klagen wegens pateninbreuk op de invoer van emoticons. Het Zuid-Koreaanse technologiebedrijf krijgt nu een koekje van eigen deeg doordat het nu zelf wordt aangeklaagd wegens hetzelfde vergrijp door een andere partij. Ook Research In Motion (RIM) zal zich tegenover de rechter moeten verantwoorden.

Samsung en RIM aangeklaagd om emoticon-patentVaria Holdings sleept Samsung en RIM voor de rechter, omdat zij naar verluidt het patent schenden op de invoer van emoticons. In het patent dat centraal staat in deze rechtszaak is een methode beschreven om emoticons via een een klein menu in te voeren in plaats van ze telkens per karakter in te voeren. Vaira Holdings claimt dat het een patent bezit dat deze techniek beschrijft.

Diverse smartphones van Samsung en RIM maken zich schuldig aan patentinbreuk, omdat de fabrikanten geen licentiekosten betalen voor het gebruik van het patent. Volgens Varia Holdings gaat het onder meer over de Samsung Nexus S, Samsung Galaxy Nexus, BlackBerry Curve, Bold en Pearl.

Het patent op de invoer van emoticons is in 2005 ingediend en werd in 2007 toegekend aan het bedrijf Wildseed. AOL nam het bedrijf in 2005 over. Daaruit ontstond vervolgens Varia Mobile en zo belandde het patent bij dit bedrijf. Hoe Varia Mobile en Varia Holding met elkaar verbonden zijn wilde het bedrijf niet vertellen tegenover Ars Technica.

Wanneer de rechtszaak zal plaatsvinden is nog onbekend.

Bron:Ars Technica