Broadcom komt met een grote release van VMware Cloud Foundation in maart, blijkt uit een SEC-filing. 2,9 miljard dollar aan R&D-geld is ter beschikking gesteld voor deze versie. In juli volgt vermoedelijk een kleinere release dat 750 miljoen aan R&D heeft gekregen.
Dat bericht The Register. De nieuwssite vond in de Form 10-K-inzending aan de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) dat er twee releases in respectievelijk maart en juli volgen. Het vermoeden bestaat dat het hier eindelijk om VMware Cloud Foundation 9. De ambitie is om deze release van VCF het “AWS van on-premises” te maken, met een ervaring die nagenoeg niet te onderscheiden is van de cloud.
Oordeel nadert
Het zijn grote beloftes vanuit Broadcom, sinds november 2023 de eigenaar van VMware. Sindsdien zijn vele componenten losgetrokken van VMware en zijn enkel VMware Cloud Foundation en VMware vSphere Foundation over. De vraag is nu wat deze platformen gaan bieden in de toekomst. De aankondiging van VCF 9 wierp eigenlijk meer vragen op, zeker omdat Broadcom nog vrij vaag bleef over de precieze invulling van een versimpeld, gestroomlijnd VMware. Dat VMware voorheen te veel oplossingen bood, is al lang bekend. Voor resellers was het lang veel te complex om 60+ SKU’s uit te pluizen, laat staan ze op maat aan te prijzen.
Nu er eindelijk een datum geprikt lijkt voor VCF 9 (althans, we gaan ervan uit dat de aanstormende ‘grote release’ ook echt versie 9 is), valt er binnenkort een oordeel te vellen over VMware by Broadcom. Daarbij moeten we overigens wel opmerken dat de nieuwe versie al vóór de overname gepland stond met een bijbehorend R&D-budget. De vraag is hoeveel invloed Broadcom vervolgens nog heeft gehad.
Alternatieven alom
Het wemelt van VMware-alternatieven, waarvan Nutanix de voornaamste is. Hoewel er veel overstappers zijn en dit tot grote omzetstijgingen leidt voor concurrerende producten, blijkt het verlaten van VMware soms lastiger dan het lijkt. De prijzen zijn volgens menig klant fors gestegen, met regelmatig duizelingwekkende percentages die daarbij genoemd worden. Maar Broadcom blijft erbij: wie voorheen ten minste 4 VMware-componenten gebruikte, zou nu goedkoper uit zijn. Dit omdat alles tegenwoordig onder één licentie valt, terwijl dit voorheen een optelsom aan à la carte-opties was. Het probleem: de meeste gebruikers hóéven helemaal niet al die extra oplossingen. Het is aan Broadcom om klanten op dat gebied van gedachte te laten veranderen met VCF 9.
Luister ook onze Techzine Talks-aflevering over de meest recente VMware Explore US, waarin VCF 9 uitgebreid wordt besproken: