De client, keuze en installatie
De client is bij Jabber iets moeilijker te kiezen dan bij overige IM diensten als MSN. Jabber is alleen het protocol en de clients zijn dus door anderen gemaakt. Je hebt vele Jabber clients, ik noem er een paar op:
- PSI
- Exodus
- Pandion
- Trillian Pro
- Gajim
- Kopete
- Gaim
- PSI
- Adium X
- iChat AV
- PSI
Al met al is een client kiezen vooral een persoonlijke keuze. Ik vergelijk het meestal met Linux distributies. Veel verschillende smaken, maar uiteindelijk moet je zelf kiezen welke je de lekkerste vind en je dat niet laten opdringen door de andere. Omdat veel mensen PSI goed vinden en ik het ook gebruik, ga ik er ook vanuit dat je deze gebruikt. Het maakt natuurlijk niet uit of jij een andere pakt. Naar mijn mening hoort bij een open protocol ook de keuze voor een open client. PSI is echter heel erg goed met GnuPG, waar ik het in het laatste gedeelte over ga hebben.
Heb je eenmaal een client gekozen, download hem dan! Ik ga ervan uit dat je zelf weet hoe je een standaard wizard moet doorlopen. Ben je hiermee klaar, dan gaan we tot actie over.