1 min Devices

Internet tegen depressie

Uit een onderzoek van psychologe Viola Spek, van de Universiteit van Tilburg, is gebleken, dat een internet cursus tegen depressie beter helpt dan een cursusgroep.

Internet tegen depressieDit onderzoek is voor de eerste keer gehouden, er werd vooral gekeken naar het nut van de zelfcursus. Deze cursus is speciaal ontwikkeld voor het Trimbos instituut. Er komt geen therapeut of psycholoog bij, zo kunnen meer mensen sneller geholpen worden. Er kan namelijk beter bij het begin ingegrepen worden, dan wanneer het te laat is. Ieder jaar hebben één miljoen mensen last van de voortekenen van depressiviteit. Met deze cursus kan er snel gehandeld worden en een oplossing gezocht worden.

"Internet biedt de mogelijkheid om anoniem iets aan je klachten te doen. Bovendien op een tijdstip dat het iemand het beste uitkomt," aldus Spek. Het effect van de cursus bleef een jaar na de afloop merkbaar, bij de patiënten.

Bron:BNR Nieuwsradio